Reklama

Reklama

Lublin: Studenci KUL będą mogli realizować staże dyplomatyczne

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Lublin: Studenci KUL będą mogli realizować staże dyplomatyczne - Zdjęcie główne

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II | foto Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Studenci KUL będą mogli odbywać praktyki i staże w Stałym Przedstawicielstwie Stolicy Apostolskiej przy Biurze Narodów Zjednoczonych i Agencjach Wyspecjalizowanych w Wiedniu. To efekt umowy, którą w Wiedniu podpisali rektor KUL i kierujący misją dyplomatyczną Watykanu.

Reklama

Kościół Katolicki jest reprezentowany przez Stolicę Apostolską. W imieniu wspólnoty prowadzi ona działalność dyplomatyczną poprzez swoje przedstawicielstwa w innych państwach i organizacjach międzynarodowych. Jednym z nich jest Stałe Przedstawicielstwo Stolicy Apostolskiej przy Biurze Narodów Zjednoczonych i Agencjach Wyspecjalizowanych w Wiedniu, które reprezentuje papieża przy: Biurze Narodów Zjednoczonych w Wiedniu, Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Rozwoju Przemysłowego, Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie oraz Komisji Przygotowawczej ds. Całkowitego Zakazu Prób z Bronią Jądrową. Do zakresu działalności Przedstawicielstwa należą m.in. prawa człowieka, zrównoważony rozwój, problemy związane z migracją, energią atomową, bezpieczeństwem i rozbrojeniem.

Dzięki umowie powstanie program stypendialny, a studenci KUL będą mogli odbywać trwające od 6 do 11 miesięcy praktyki w siedzibie Przedstawicielstwa. 

- To niezwykła okazja do poznania od środka specyfiki pracy w przedstawicielstwie dyplomatycznym i zdobycia unikatowego doświadczenia. Stypendystą będzie mógł zostać praktykujący katolik, a wśród innych wymagań stawianych kandydatom jest m.in. biegła znajomość języka angielskiego, dodatkowym atutem także znajomość języka niemieckiego, a także wiedza z obszarów działalności, będących w zakresie zainteresowania Stałego Przedstawicielstwa - informuje Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy