Reklama

Reklama

Lublin: Zaplanują przestrzennie kilka ulic na Kośminku. Ruszają konsultacje planistyczne

Opublikowano: 15 września 2021 14:34
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Zaplanują przestrzennie kilka ulic na Kośminku. Ruszają konsultacje planistyczne - Zdjęcie główne

Zaplanują przestrzennie kilka ulic na Kośminku. Ruszają konsultacje planistyczne | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszają konsultacje planistyczne projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w dzielnicy Kośminek. Dotyczą ulic: Sulisławicka, Kosmonautów oraz Żelazna. Można zapoznać się z dokumentami, które wyłożono do wglądu publicznego i złożyć swoje uwagi.

Reklama

- Opracowanie dotyczy terenu miasta, który jeszcze nie posiada miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Projekt planu wyłożony do konsultacji pełni funkcję prewencyjną, ma chronić jego obszar przed niepożądanymi zmianami w zagospodarowaniu i użytkowaniu, takimi jak: nadmierna intensywność i skala zabudowy czy konfliktogenna funkcja. Ustalenia planu wpłyną zatem na poprawę ładu przestrzennego i podniesienie atrakcyjności dzielnicy Kośminek. Rozpoczęty przez nas proces konsultacji i zbierania uwag jest niezbędny do podjęcia dalszych działań i procedur planistycznych, tak by w konsekwencji móc przedłożyć plan pod głosowanie Rady Miasta Lublin - mówi Małgorzata Żurkowska, zastępca dyrektora Wydziału Planowania, Główny Urbanista Miasta.
 
 
Obszar będący przedmiotem planu położony jest we wschodniej części miasta na terenie dzielnicy Kośminek. Północną granicę stanowi ul. Droga Męczenników Majdanka, zachodnią: ul. Krańcowa/Dywizjonu 303, wschodnią i południową: ogrodzenie Pomnika Zagłady na Majdanku, ul. Wilcza i Robotnicza. Od strony południowej obszar opracowania planu graniczy z terenem ESOCH (Ekologiczny System Obszarów Chronionych): dolina rzeki Czerniejówki oraz terenami zieleni urządzonej: Rodzinny Ogród Działkowy "Maki”. Powierzchnia opracowania planu wynosi około 51 ha. Plan obejmuje tereny, które są intensywnie zagospodarowane i zurbanizowane. W obszarze występuje funkcja mieszkaniowa jednorodzinna i wielorodzinna - dominujący typ zabudowy w przeważającej części zrealizowany w okresie PRL, usługi komercyjne - głównie zlokalizowane w parterach budynków wielorodzinnych oraz niewielkie obiekty wolnostojące, usługi publiczne, czyli szkoła podstawowa, szkoła policealna pracowników służb społecznych, pogotowie opiekuńcze, dom pomocy społecznej, szpital oraz usługi sportu.
 
- Według ustaleń obowiązującego Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania miasta Lublin z 2019 r. obszar opracowania położony jest na terenach zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej, zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, usługowych, usług sportu i rekreacji oraz usług oświaty. Z uwagi na to, że obszar opracowania obejmuje tereny w zasadzie w całości zainwestowane i zagospodarowane, to ustalenia planu w znacznej mierze sankcjonują istniejącą strukturę funkcjonalno-przestrzenną - informuje Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Prace nad wyłożonym do publicznego wglądu projektem planu dla obszaru położonego w rejonie ulic: Sulisławickiej, Kosmonautów i Żelaznej zainicjowano uchwałą Rady Miasta Lublin w sprawie przystąpienia do opracowania planu zagospodarowania przestrzennego miasta Lublin - część VIB Majdan Tatarski, Kośminek – rejon ul. Droga Męczenników Majdanka.
 
Dopuszczono etapowanie prac planistycznych i wydzielono cztery następujące obszary dla opracowania projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego: obszar A w rejonie ulic: Garbarskiej – Elektrycznej – Długiej – Pawiej, obszar B w rejonie ulic: Wrońskiej – Lotniczej – Pogodnej, obszar C w rejonie ulic: Grabskiego – Pogodnej – Ordonówny, obszar D w rejonie ulic: Sulisławickiej – Kosmonautów – Żelaznej. Projekty pozostałych obszarów planistycznych (A, B i C) zostaną przedstawione do wyłożenia do wglądu publicznego w następnych terminach.
 
 
Projekt planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko udostępniony będzie od 15 września do 8 października w godzinach od 8.00 do 15.00 w siedzibie Urzędu Miasta Lublin (Wydział Planowania, ul. Wieniawska 14, XII piętro, pokój nr 1206A) i na stronach internetowych Biuletynu Informacji Publicznej UM Lublin w zakładce planowanie przestrzenne. Z uwagi na stan epidemii w przypadku chęci osobistego zapoznania się z projektem planu w siedzibie Urzędu Miasta Lublin, należy wcześniej umówić spotkanie za pośrednictwem poczty e-mail: [email protected] lub telefonicznie pod nr tel. 81 466 23 00.
 
Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie rozwiązaniami odbędzie się 28 września o godzinie 13.00 w Ratuszu (Plac Króla Władysława Łokietka 1, parter - sala nr 2). Chęć wzięcia udziału w dyskusji publicznej niezależnie od jej formy przeprowadzenia, należy zgłosić telefonicznie pod nr tel. 81 466 23 00 lub na adres e-mail: [email protected] do 24 września. W związku z wprowadzonym stanem epidemii możliwe jest przeprowadzenie dyskusji publicznej za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Uwagi należy składać na piśmie(pl. Króla Władysława Łokietka 1, 20-109 Lublin)lub drogą elektronicznąna adres e-mail:[email protected], ePUAP: /UMLublin/SkrytkaESP z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminiedo 25 października.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.