Reklama

Reklama

Lublin: Zaczynają się konsultacje projektu Strategii Lublin 2030

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Zaczynają się konsultacje projektu Strategii Lublin 2030 - Zdjęcie główne

Miasto Lublin | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W najbliższym czasie ruszają konsultacje społeczne projektu Strategii Lublin 2030. - Celem Strategii Rozwoju Lublina przyjętej w 2013 roku było stworzenie miasta otwartego, przyjaznego, przedsiębiorczego i akademickiego - mówi prezydent miasta.

Reklama

Zakończyły się prace nad projektem nowej strategii rozwoju miasta. W efekcie wszystkich dotychczasowych działań partycypacyjnych, a przy tym przygotowanych analiz i opracowań, powstał projekt dokumentu Strategii Lublin 2030, który od 15 listopada do 20 grudnia. zostanie poddany konsultacjom społecznym. 15 listopada dokument zostanie opublikowany na stronie 2030.lublin.eu. To drugi etap konsultacji społecznych w procesie tworzenia projektu strategii. W pierwszym etapie konsultowane były kierunki rozwoju Gminy Lublin zawarte w Raporcie Końcowym z prac Tematycznych Grup Roboczych. Przedmiotem obecnych konsultacji będzie natomiast ostateczny projekt Strategii Lublin 2030.

- Celem Strategii Rozwoju Lublina przyjętej w 2013 roku było stworzenie miasta otwartego, przyjaznego, przedsiębiorczego i akademickiego. Konsekwentna realizacja zapisów dokumentu pozwoliła odmienić Lublin i odbudować go zarówno pod kątem gospodarczym, jak i w zakresie jakości życia w mieście. Dlatego zależy nam, by wspólnie z Państwem kontynuować rozpoczęte działania na rzecz naszego miasta w perspektywie kilkunastu najbliższych lat. Serdecznie dziękując za dotychczasowy wkład i zaangażowanie w proces tworzenia Strategii Lublin 2030, zachęcam wszystkich, dla których Lublin jest ważny, do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych. Ich rezultatem będzie wypracowanie ostatecznego dokumentu, który w perspektywie 2030 roku stanie się drogowskazem dla rozwoju społeczno-gospodarczego naszego miasta - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Tworzenie Strategii Lublin 2030 zaczęło się od działań partycypacyjnych. W ramach nich zebrano kilkanaście tysięcy różnorodnych opinii i komentarzy na temat Lublina w 2030 roku. Kolejnym etapem było wypracowanie metodami warsztatowymi rekomendowanych kierunków rozwoju Gminy Lublin i określenie postępu, jaki ma wykonać Lublin do 2030 roku oraz zdefiniowanie, co należy zmienić i co zrobić, by je osiągnąć. Ten etap został podsumowany w postaci Raportu Końcowego z prac Tematycznych Grup Roboczych, który również poddany był konsultacjom społecznym. Rekomendacje płynące z Raportu Końcowego skonsultowane zostały z mieszkańcami Lublina, z ciałami opiniodawczo-doradczymi Prezydenta Miasta Lublin, radnymi Rady Miasta Lublin, radnymi i członkami zarządów rad dzielnic i różnego rodzaju zespołami, instytucjami i organizacjami współpracującymi z samorządem oraz takimi, dla których działalność i przyjęta przez Miasto Lublin polityka rozwoju ma istotne znaczenie.
 
 
W ramach konsultacji społecznych, które rozpoczną się 15 listopada, mieszkańcy będą mogli wziąć udział w dwóch debatach, w wysłuchaniu publicznym i zgłosić swoje uwagi za pośrednictwem formularza dostępnego w formie papierowej w Biurach Obsługi Mieszkańców lub w formie online na stronie www.2030.lublin.eu. Tam też znajdzie się szczegółowy harmonogram wszystkich spotkań konsultacyjnych i projekt dokumentu Strategii Lublin 2030. Dokument opiniować będą równolegle również: Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska, Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny, Zarząd Województwa Lubelskiego, Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, komórki i jednostki Urzędu Miasta Lublin oraz samorządy tworzące Lubelski Obszar Metropolitalny. Przebieg i wyniki konsultacji społecznych projektu zostaną podsumowane w formie sprawozdania z przeprowadzonych działań konsultacyjnych, zawierającego zestawienie zgłoszonych uwag.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy