Reklama

Reklama

Lublin: Ponad 70 pomysłów na stworzenie "Miejsc dla Ciebie"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Ponad 70 pomysłów na stworzenie "Miejsc dla Ciebie" - Zdjęcie główne

Ponad 70 pomysłów na stworzenie "Miejsc dla Ciebie" | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W naborze do Zielonego Budżetu zgłoszono 75 pomysłów na stworzenie nowych "Miejsc dla Ciebie”. Kolejnym etapem będzie ocena projektów i wybór pomysłów do realizacji. Miasto przeznaczy na realizację pomysłów łącznie 2 mln zł.

Reklama

- Praca nad wnioskami złożonymi do najnowszej edycji Zielonego Budżetu Miasta Lublin zapowiada się bardzo ciekawie. Mieszkańcy zgłosili wiele inspirujących pomysłów na zagospodarowanie zieleni w mieście, a nowa formuła przypadła im do gustu. Mamy nadzieję, że wspólnie uda się wykonać "Miejsca dla Ciebie”, które będą tętniły życiem i stworzą sieć atrakcyjnych enklaw zieleni na mapie Lublina - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Propozycje "Miejsc dla Ciebie” dotyczą niewielkich skrawków trawników w pasie drogowym, gdzie można postawić ławkę w otoczeniu zieleni oraz mini-skwerków dedykowanych np. seniorom z okolicznych domów lub rowerzystom podróżującym ścieżką rowerową. W wielu zgłoszeniach pojawia się koncepcja pergoli i zadaszeń z użyciem roślin pnących, które tworzą osłonę przed słońcem bądź ukrywają elementy psujące estetykę otoczenia. Autorzy zgłoszonych projektów nawiązują do historycznych powiązań lokalizacji, zwracają uwagę na walory przyrodnicze oraz dostrzegają potrzeby określonych grup społecznych np. seniorów czy młodzieży. Wiele osób dołączyło ciekawe inspiracje, będące punktem wyjścia w pracy nad urządzeniem miejsca.

- W Zielonym Budżecie wprowadziliśmy pierwszy raz edycję tematyczną pod hasłem "Miejsce dla Ciebie” i zapytaliśmy mieszkańców o najbliższe przestrzenie, które mijają na co dzień i upatrują w nich potencjał na zieloną oazę, mini park, skwer kieszonkowy. Wstępna analiza złożonych pomysłów pokazuje, iż wielu mieszkańców doskonale zrozumiało tę ideę. Cieszy nas, że wśród wnioskodawców są nieformalne, sąsiedzkie grupy, a także organizacje pozarządowe aktywizujące lokalną społeczność - mówi Hanna Pawlikowska, dyrektor Biura Miejskiego Architekta Zieleni.

Teraz zaczyna się etap oceny formalnej złożonych projektów. Zespół zadaniowy ds. Zielonego Budżetu, w skład którego wchodzą architekci krajobrazu z Biura Miejskiego Architekta Zieleni i przedstawiciele innych wydziałów oraz jednostek organizacyjnych Urzędu Miasta Lublin oceni pomysły i lokalizacje pod kątem możliwości realizacji pomysłu. Zespół będzie sprawdzał czy wskazane lokalizacje są działkami miejskimi, jakie jest ich przeznaczenie w miejskim planie zagospodarowania przestrzennego i czy realizacja pomysłu mieszkańców jest zgodna z przepisami prawa.

Wnioski, które przejdą pozytywną ocenę formalną zostaną zaprezentowane Panelowi Ekspertów, który wskaże do realizacji najciekawsze z nich. Grupy mieszkańców będą miały możliwość uczestniczyć w procesie projektowania swoich "Miejsc dla Ciebie”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy