Reklama

Reklama

Lublin: Jeden z pomników przyrody przeszedł prace pielęgnacyjne

Opublikowano: pt, 12 lis 2021 14:50
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Jeden z pomników przyrody przeszedł prace pielęgnacyjne - Zdjęcie główne

Jeden z pomników przyrody przeszedł prace pielęgnacyjne | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dąb przy ul. Jana Pawła II został poddany zabiegom pielęgnacyjnym. Dostał też dekoracyjną rabatę bylinową wokół pnia. Drzewo jest jednym z pomników przyrody w Lublinie.

Reklama

- Potrzeba zadbania o cenne przyrodniczo drzewa i poprawa ich warunków dotyczy również tych objętych ochroną prawną. Jesienią z projektu grantowego zostało ukwiecone otoczenie jednego z lubelskich pomników przyrody, co jest pierwszą tego typu inicjatywą w mieście. Ponadto, nacisk na poprawę estetyki zieleni miejskiej stanowi bodziec do rewitalizacji kolejnych terenów zielonych Lublina. Mamy nadzieję, że dzięki udanej współpracy samorządu z partnerami i instytucjami oraz szukaniu dodatkowych, pozabudżetowych źródeł finansowania, uda się w przyszłości zrealizować więcej takich niestandardowych projektów - mówi Hanna Pawlikowska, Miejski Architekt Zieleni.
 
W ramach projektu "Ukwiecone pomniki przyrody” przeprowadzono prace pielęgnacyjne w koronie dębu. Chodzi o drzewo rosnące przy ogródkach działkowych w rejonie ul. Jana Pawła II. Prace zostały wykonane metodą alpinistyczną przez specjalistów z zakresu chirurgii drzew. Drzewo jest pomnikiem przyrody, więc prace w koronie zostały ograniczone do niezbędnego minimum, tak aby zachować w jak największym stopniu jego naturalny pokrój. Dodatkowo, żeby poprawić estetykę najbliższego otoczenia, wykonano rabatę bylinową wokół pnia drzewa, składającą się z bodziszków i zawilców.
 

Miasto Lublin na realizację projektu otrzymało 5 tys. zł w konkursie grantowym "Tu mieszkam. Tu zmieniam EKO” (edycja 2021) organizowanym przez Fundację Santander Bank Polska S.A.
 
 
 
 
 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy