"Plan dla Dzielnic” to opis priorytetów rozwojowych w poszczególnych dzielnicach w perspektywie najbliższych lat. Prace nad nim rozpoczęły się w zeszłym 2021 r. Pierwszym etapem są spotkania publiczne służące diagnozowaniu problemów i potrzeb poprzez rozmowy z mieszkańcami. Do niedzieli (9 stycznia) można zgłosić udział w spotkaniu, które będzie dotyczyło Abramowic i Głuska. Odbędzie się ono we wtorek (11 stycznia) o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej nr 47, przy ulicy Zdrowej 1.
- Poprzednie spotkania były niezwykle merytoryczne, efektywne i przebiegały w życzliwej atmosferze. Pytania i postulaty dotyczyły wielu różnych tematów zarówno budowy wspólnoty sąsiedzkiej, kultury, sportu i spraw społecznych, jak również inwestycji czy układu drogowego. Mamy nadzieję, że kolejne rozmowy będą równie owocne i satysfakcjonujące dla wszystkich zainteresowanych. Wspólnie projektujemy przyszłość naszych dzielnic, bo to w nich bije serce Lublina - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
W ramach projektu "Plan dla Dzielnic” odbyły się już spotkania dotyczące spraw dzielnic: Czuby Południowe, Węglin Południowy, Szerokie, Sławin, Sławinek, Kalinowszczyzna i Tatary. W styczniu i lutym tematami spotkań będzie funkcjonowanie i przyszłość kolejnych 6 dzielnic: Abramowice, Głusk, Rury, Stare Miasto, Śródmieście oraz Wieniawa, a odbędą się one według harmonogramu: 11 stycznia, godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 47, ul. Zdrowa 1 - dla dzielnic Abramowice i Głusk; 18 stycznia, godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 22, ul. Rzeckiego 10 - dla dzielnicy Rury; 8 lutego, godz. 17.00 w Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 - dla dzielnic Stare Miasto, Śródmieście i Wieniawa.
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Głusk doczeka się odśnieżania w pierwszej kolejności. Chodzi o jedną ulicę w dzielnicy
Osoby chcące wziąć udział w debatach proszone są o zapisanie się z wykorzystaniem formularzy zgłoszeniowych dostępnych są na stronie internetowej projektu. Konieczność zapisów wynika z istniejącej sytuacji epidemiologicznej i ograniczeń co do wielkości zgromadzeń. Uczestnictwo można także zgłosić telefonicznie pod numerem: 81 466 25 54. Podczas spotkań istnieje możliwość skorzystania z tłumacza PJM, a potrzebę taką należy zgłosić podczas zapisów.
Terminy kolejnych spotkań wyznaczane będą sukcesywnie, z uwzględnieniem obowiązujących obostrzeń wynikających z przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.