Reklama

Reklama

Lublin: Głusk doczeka się odśnieżania w pierwszej kolejności. Chodzi o jedną ulicę w dzielnicy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Screen - Google Maps

Lublin: Głusk doczeka się odśnieżania w pierwszej kolejności. Chodzi o jedną ulicę w dzielnicy - Zdjęcie główne

Ulica Głuska w Lublinie | foto Screen - Google Maps

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ulica Głuska będzie jedną z dróg odśnieżanych w pierwszej kolejności, o co prosili mieszkańcy i Leszek Daniewski z Rady Miasta Lublin. Droga łączy dzielnicę Głusk z centrum miasta i sąsiednimi gminami.

Reklama

Mieszkańcy dzielnicy Głusk i wójt Gminy Głusk chcą, aby zakwalifikować ulicę Głuską do kategorii drogi I stopnia odśnieżania. Drogi objęte są stopniami (kolejnością) odśnieżania, przy czym dany stopień zależy od np. obciążenia ulicy ruchem.

O pomoc w tej sprawie do władz Lublina zwrócił się wieprzewodniczący Rady Miasta Lublin - Leszek Daniewski (klub prezydenta Krzysztofa Żuka). 

- Zaniepokojeni Mieszkańcy podnoszą, że ul. Głuska jest jedyną drogą przelotową łączącą Dzielnicę Głusk z centrum miasta oraz sąsiednimi gminami i w przypadku obfitych opadów śniegu powstaną znaczne utrudnienia w ruchu kołowym i zwiększy sie niebezpieczeństwo jej użytkowników - uzasadnia prośbę mieszakńców i wójta, w interpelacji do władz miasta, Leszek Daniewski.

W odpowiedzi, zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju napisał, że postulat wiceprzewodniczącego został już uwzględniony i droga ma być objęta I stopniem odsnieżania. Jednocześnie zapewnił, że działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego są jednymi z ważniejszych. 

- Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie na bieżąco monitoruje stan nawierzchni ul. Głuskiej. Wszystkie te działania podejmowane są z troski o bezpieczeństwo użytkowników dróg oraz z obowiązku wobec wszystkich osób korzystających z ogólnodostępnych dróg publicznych - napisał Artur Szymczyk, zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozowju.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy