Reklama

Reklama

Lublin: W szkole i bursie przy ul. Słowiczej ma być cieplej i ładniej. Placówki przeszły modernizację

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: W szkole i bursie przy ul. Słowiczej ma być cieplej i ładniej. Placówki przeszły modernizację - Zdjęcie główne

W szkole i bursie przy ul. Słowiczej ma być cieplej i ładniej. Placówki przeszły modernizację | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończyła się termomodernizacja czterosegmentowego budynku Zespołu Szkół Budowlanych im. E. Kwiatkowskiego i Bursy nr 8 przy ul. Słowiczej. To kolejna z lubelskich szkół, która przeszła taka modernizację.

Reklama

- Warunki w jakich uczy się lubelska młodzież, pozostają w sferze spraw bardzo ważnych dla naszego samorządu. Budynek Zespołu Szkół Budowlanych przy ulicy Słowiczej poddaliśmy kompleksowej termomodernizacji, a ze środków budżetu miasta wykonaliśmy także niezwykle potrzebny remont kuchni i stołówki. W nowym roku ruszy także budowa oświetlenia boiska, jako jeden z etapów planowanej modernizacji infrastruktury sportowej dla tej szkoły - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. iwestycji i rozwoju

Na termomodernizację Zespołu Szkół Budowlanych przy ul. Słowiczej złożyły się takie prace budowlane jak docieplenie stropodachów, ścian zewnętrznych i fundamentów, wykonanie nowej elewacji, zadaszenia wejść oraz nadproży dla poszerzanych drzwi wejściowych oraz wymiana części stolarki okiennej i ślusarki drzwiowej. W pomieszczeniach kuchni z zapleczem wymieniono posadzki i je docieplono. Wykonano przebudowę części instalacji elektrycznej, odgromowej, wentylacyjnej i nowe oświetlenie na budynku. Przebudowano wymiennikownię ciepła wraz z centralnym ogrzewaniem. Wśród robót znalazła się też budowa platformy zewnętrznej dla młodzieży z niepełnosprawnościami, montaż zadaszeń wejść bocznych, renowacja nawierzchni schodów i prace brukarskie w zakresie opasek wokół budynku. Na dachu zamontowano panele fotowoltaiczne. Elewacja szkoły jest teraz w kolorze białym, jasnopiaskowym oraz szaropiaskowym.

Szkoła o łącznej kubaturze 16 tys. m3 i powierzchni użytkowej 5,5 tys. m2 składa się z 4 segmentów. Budynek główny wraz z podpiwniczeniem wykorzystywany jest do celów dydaktycznych, drugi segment to łącznik rozbudowany o salę gimnastyczną z zapleczem, zaś trzeci segment stanowią pokoje mieszkalne bursy oraz stołówka, kuchnia, magazyn, pralnia, magazyn pościelowy oraz siłownia. Czwarta część to niewielki budynek z dwoma mieszkaniami na dwóch kondygnacjach, z podpiwniczeniem wykorzystywanym na potrzeby magazynowe kuchni. Oprócz tego na terenie szkoły znajdują się warsztaty.
 

Aktualnie w szkole uczy się 449 uczniów. Z kolei Bursa nr 8 zajmuje skrzydło szkoły równoległe do ul. Słowiczej. Placówka ta dysponuje łącznie 134 miejscami dla młodzieży uczącej się w szkołach ponadpodstawowych.
 
- Wyposażona jest w 34 czteroosobowe pokoje mieszkalne dla młodzieży, zaplecze socjalno-bytowe (dwie świetlice, pokoje socjalne, pokój cichej nauki, pokoje wychowawców, zaplecze sanitarne, sala tradycji szkoły) a także pełne zaplecze kuchenne, które w tym roku poddano gruntownemu remontowi ze środków własnych miasta - informuje o modernizacji bursy, Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
W szkole przy ul. Słowiczej wykonano prace budowlane o wartości prawie 3 mln zł.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy