Reklama

Reklama

Lublin: W przyszłym tygodniu nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Wiadomo, czym zajmą się radni

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Screen - Google Maps

Lublin: W przyszłym tygodniu nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Wiadomo, czym zajmą się radni - Zdjęcie główne

Most w ciągu ul. Żeglarskiej | foto Screen - Google Maps

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto ma możliwość pozyskania dodatkowego dofinansowanie na przebudowę starego mostu przy ul. Żeglarskiej. W związku z tym planowana jest nadzwyczajna sesja Rady Miasta.

Reklama

Nowy most przy ul. Żeglarskiej powstanie w miejscu istniejącego. Drogowcy najpierw rozbiorą stary most i w tym samym miejscu zbudują nowy. Zmieni się też przebieg ścieżki rowerowej, która biegnie pod mostem, a koryto rzeki zostanie uregulowane. Przebudowa obejmie też odcinek ul. Żeglarskiej, od nowo powstałego węzła, do skrzyżowania z ul. Nałkowskich.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Przebudują most przy ul. Żeglarskiej

Poza tym nowy most będzie większy od obecnego. Jego długość wyniesie 50 m, a szerokość 19 m. Będzie to obiekt jednoprzęsłowy ze wzmocnieniem w formie podwieszenia. Połączenie mostu z nasypem drogowym zaprojektowano za pomocą przyczółków żelbetowych. Dodatkowo roboty obejmą wykonanie izolacji przeciwwodnych, ustawienie barier ochronnych oraz balustrad na obiekcie i dojazdach do niego, umocnienie skarp i koryta rzeki oraz wykonanie powierzchniowego odwodnienia. Wszystkie elementy wyposażenia z betonu będą wykonane w kolorystyce materiału naturalnego, deski gzymsowe zaprojektowano w kolorze zielonym, a balustrady na obiekcie jako szare. Zakończenie prac związanych z przebudową mostu wraz z rozbudową ulicy Żeglarskiej planowane jest na koniec roku.

W ramach trwającego postępowania odnośnie mostu na ul. Żeglarskiej wpłynęło 6 ofert. Najtańsza opiewała na kwotę ponad 36,6 mln zł, a najdroższa na blisko 54 mln zł. Kwota, jaką Miasto zamierzało przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia to około 16,2 mln zł. 

- Wpływ na cenę zaproponowaną przez oferentów miała obecna sytuacja gospodarcza i polityczna, która powoduje brak dostępności materiałów budowlanych (głównie stali) oraz wzrost ich kosztów. Oszacowanie wartości tego zadania przez Miasto miało natomiast miejsce jeszcze przed wybuchem wojny w Ukrainie - wyjaśnia Katarzyna Duma, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Lublin.

Teraz, na wniosek prezydenta Miasta Lublin została zwołana nadzwyczajna sesja Rady Miasta Lublin, która ma odbyć się 20 kwietnia. Wiąże się ona z możliwością pozyskania dodatkowego dofinansowania do projektu w ramach którego planowana jest m.in. budowa mostu przy ul. Żeglarskiej. Kwota dotacji może się zwiększyć o 16 mln zł. Zwiększenie dofinansowania dla projektu pozwoli na rozstrzygnięcie przetargu. Zarządzeniem prezydenta, Miasto już wcześniej zabezpieczyło resztę brakującej kwoty, czyli 4,2 mln.

Miasto Lublin zostało zobowiązane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego do przedłożenia dokumentów do zawarcia aneksu do umowy o dofinansowanie projektu do 21 kwietnia, a więc przed kolejnym terminem sesji Rady Miasta Lublin. Jednym z wymaganych dokumentów jest uchwała Rady Miasta potwierdzająca zabezpieczenie w budżecie miasta środków na realizację projektu. Takie uwarunkowania związane z terminem zawarcia aneksu, niezależne od Miasta, wymagają zwołania sesji w trybie nadzwyczajnym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy