Reklama

Reklama

Lublin: Przebudują most przy ul. Żeglarskiej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Screen - Google Maps

Lublin: Przebudują most przy ul. Żeglarskiej - Zdjęcie główne

Most w ciągu ul. Żeglarskiej | foto Screen - Google Maps

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przy ul. Żeglarskiej powstanie nowy most. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na realizację tej inwestycji. Most będzie gotowy z końcem roku.

Reklama

- Aktualny stan mostu kwalifikuje go do całkowitej przebudowy i w tym kierunku, już w roku ubiegłym, podjęliśmy działania. Dla mostu w ciągu ul. Żeglarskiej opracowano dokumentację projektową, uzyskano decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach oraz zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Na czas prowadzonych robót, konieczne będzie zamknięcie odcinka ul. Żeglarskiej. Szczegółowy harmonogram prac i wynikająca z niego organizacja ruchu na czas przebudowy, zostanie opracowana przed rozpoczęciem prac w terenie. Będziemy się starali, aby utrudnienia dla kierowców i mieszkańców związane z realizacją inwestycji były jak najmniejsze - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

Nowy most przy ul. Żeglarskiej będzie w miejscu istniejącego. Drogowcy najpierw rozbiorą stary most i w tym samym miejscu zbudują nowy obiekt. Zmieni się też przebieg ścieżki rowerowej biegnącej pod mostem. Regulacji ulegnie również koryto rzeki. Przebudowa obejmie odcinek ul. Żeglarskiej, od nowo powstałego węzła, do skrzyżowania z ul. Nałkowskich.
 
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Miasto wybuduje nową ulicę w dzielnicy Szerokie

Nowy most ma być większy od obecnego. Jego długość wyniesie 50 m, a szerokość 19 m. Będzie to obiekt jednoprzęsłowy ze wzmocnieniem w formie podwieszenia. Połączenie obiektu z nasypem drogowym zaprojektowano za pomocą przyczółków żelbetowych. Prace obejmą wykonanie izolacji przeciwwodnych, ustawienie barier ochronnych oraz balustrad na obiekcie i dojazdach do niego, umocnienie skarp i koryta rzeki oraz wykonanie powierzchniowego odwodnienia. Wszystkie elementy wyposażenia z betonu będą wykonane w kolorystyce materiału naturalnego, deski gzymsowe zaprojektowano w kolorze zielonym, a balustrady na obiekcie jako szare.   

Zakończenie robót budowlanych związanych z przebudową mostu wraz z rozbudową ulicy Żeglarskiej, planowane jest na koniec roku. Koszt prac oszacowano na ponad 16 mln zł.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy