Reklama

Reklama

Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Są wyniki oceny formalnej projektów

Opublikowano: czw, 12 sie 2021 12:55
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Są wyniki oceny formalnej projektów - Zdjęcie główne

VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Są wyniki oceny formalnej projektów | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ratusz przedstawił wyniki oceny formalnej projektów zgłoszonych do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Zespół pozytywnie ocenił ponad 150 projektów. Zgodnie z regulaminem autorzy projektów mają kilka dni na złożenie odwołania, jeśli nie zgadzają się z oceną projektu.

Reklama

- Trwa tegoroczne procedura dotycząca Budżetu Obywatelskiego, obecnie zakończyliśmy etap oceny formalnej zgłoszonych projektów. Duża liczba projektów w tegorocznej, VIII edycji pokazuje, że mieszkańcy chętnie korzystają z Budżetu Obywatelskiego. Liczę na to, że na ostatecznej liście projektów do głosowania, każdy znajdzie projekt wart poparcia poprzez oddanie głosu - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

W trakcie tegorocznego naboru wniosków do Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy Lublina zgłosili 214 projektów. Po ocenie formalnej 152 z nich uznano za zgodne z regulaminem (104 dzielnicowe, 48 ogólnomiejskich). W trakcie oceny formalnej brano pod uwagę m.in. to, czy zgłoszone pomysły należą do zadań własnych gminy albo powiatu, są możliwe do realizacji w trakcie jednego roku budżetowego oraz czy inwestycje są planowane na terenach należących do Gminy Lublin. W tym roku obowiązuje nowy regulamin, uchwalony przez Radę Miasta Lublin, więc projekty były szczegółowo analizowane pod tym kątem.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować w dzielnicy Zemborzyce?

Część projektów oceniona pozytywnie będzie możliwa do realizacji, ale po wprowadzeniu modyfikacji. Zakres modyfikacji został wskazany przez Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego.

Zgodnie z regulaminem autorzy projektów mają 7 dni na złożenie odwołania, jeśli nie zgadzają się z oceną swojego projektu. Termin zgłaszania uwag upływa w czwartek, 19 sierpnia (włącznie). Można je składać drogą elektroniczną na adres [email protected], pisemnie w Biurze Obsługi Mieszkańców lub za pośrednictwem poczty na adres: Biuro Partycypacji Społecznej, ul. Bernardyńska 3, I piętro, pok. 107. Po rozpatrzeniu odwołań od oceny ustalona zostanie ostateczna lista projektów do jesiennego głosowania.

O tym, na co zostanie przeznaczony tegoroczny Budżet Obywatelski zdecydują podczas głosowania mieszkańcy. Do rozdysponowania jest 12,5 mln zł. Każda z 27 dzielnic miasta ma zagwarantowane do dyspozycji 350 tys. zł, pod warunkiem uzyskania przez zgłoszony projekt minimum 100 głosów. Głosowanie na projekty zostanie przeprowadzone w dniach 23 września - 10 października.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.