Reklama

Reklama

Lublin: Ulica na Bronowicach na razie nie doczeka się naprawy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Ulica na Bronowicach na razie nie doczeka się naprawy - Zdjęcie główne

Ulica na Bronowicach nie doczeka się na razie naprawy | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto nie wyremontuje ulicy Pogodnej na lubelskich Bronowicach. O naprawę wnioskował radny Tomasz Pitucha, tłumacząc, że dziury w nawierzchni są coraz większe i głębokie.

Reklama

Radny miejski Tomasz Pitucha (Prawo i Sprawiedliwość) uważa, że należy naprawić nawierzchnię ul. Pogodnej, która znajduje się w dzielnicy Bronowice. Jego zdaniem stan techniczny ulicy na odcinku od Grabskiego do Hanki Ordonówny urąga standardom miasta europejskiego i stanowi jest zagrożeniem dla kierowców i pojazdów. Podkreślił, że od miesięcy nie są tam podejmowane żadne czynności naprawcze.

- Dziury w nawierzchni są coraz większe i głębokie tak, że wystają z nich "kocie łby” stanowiące historyczną nawierzchnię tej drogi. W imieniu użytkowników ul. Pogodnej, mieszkańców oraz pracowników zlokalizowanych przy niej instytucji zwracam się o pilne podjęcie działań naprawczych, dopóki jeszcze pozwala na to pogoda - napisał w interpelacji do władz miasta, Tomasz Pitucha.

Radny zaznaczył, że w sprawie tej ulicy w 2018 roku została podjęta uchwała. Chodzi w niej o zabezpieczenie środków finansowych w budżecie Miasta Lublin na rok 2019-2020 na wykonanie przebudowy ul. Pogodnej w Lublinie. - Uprzejmie proszę o udzielenie odpowiedzi jaki jest stan realizacji tej uchwały - podsumował Pitucha w interpelacji.

Odpowiadając, Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju napisał, że aktualnie inwestycja nie może być zrealizowana. Wyjaśnił, że ograniczone środki finansowe przeznaczone na bieżące remonty i utrzymanie nawierzchni jezdni i chodników nie pozwalają na realizację wszystkich wnioskowanych prac. Jednocześnie podkreślił że w związku z wykonanym projektem i wydaną decyzją na realizacje budowy ul. Pogodnej zostało zgłoszone do projektu budżetu na przyszły rok.

- Rozpatrywano możliwość ujęcia tego zadania w budżecie miasta na 2022 r., niestety z uwagi na niewystarczające środki finansowe, a bardzo duże potrzeby z zakresu drogownictwa w pierwszej kolejności podejmowane są działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników ruchu na drogach o najbardziej zniszczonej i obciążonej ruchem nawierzchni, które stanowią główne ciągi komunikacyjne - napisał Artur Szymczyk.

Zastępca prezydenta dodał też, że Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie będzie na bieżąco monitorować stan nawierzchni ul. Pogodnej. - Wskazana przez Pana Radnego propozycja zostanie poddana ponownej analizie w przypadku uzyskania oszczędności w wydatkach - podsumował Szymczyk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy