Reklama

Reklama

Lublin: Uczelnie będą mogły zapraszać ważnych naukowców i biznesmenów. Miasto wesprze je finansowo

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Uczelnie będą mogły zapraszać ważnych naukowców i biznesmenów. Miasto wesprze je finansowo - Zdjęcie główne

Uczelnie będą mogły zapraszać ważnych naukowców i biznesmenów. Miasto wesprze je finansowo | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa nabór zgłoszeń do Programu Visiting Professors in Lublin, którego celem jest wsparcie lubelskich uczelni oraz instytutów badawczo-rozwojowych w organizacji wizyt ważnych postaci ze świata nauki i biznesu. Można dostać wsparcie w wysokości 50 tys. zł.

Reklama

Program Visiting Professors in Lublin jest inicjatywą Urzędu Miasta Lublin. inspiracją były działania Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w ramach programu Research in Lublin, którego celem jest zwiększenie umiędzynarodowienia potencjału kadrowego uczelni. W założeniu konkurs ma mieć charakter cykliczny z jedną edycją rocznie. Celem Programu jest kreowanie wizerunku Lublina, jako miasta przyjaznego środowisku naukowemu, wzmacnianie międzynarodowej współpracy badawczej i wspieranie rozwoju potencjału dydaktycznego i procesu nawiązywania i utrzymywania międzynarodowych kontaktów z ośrodkami naukowymi na świecie przez lubelskie uczelnie wyższe i instytuty naukowo-badawcze.
 
- Obecność zagranicznych naukowców na lubelskich uczelniach jest istotnym czynnikiem budującym nie tylko rangę uczelni, ale również prestiż miasta. Dlatego wyszliśmy z inicjatywą stworzenia programu, który stanowić będzie formę wsparcia finansowego ułatwiającego zapraszanie wybitnych osobistości świata nauki i biznesu do Lublina. Ich obecność przyczyni się nie tylko do umiędzynarodowienia środowiska akademickiego, ale także promocji nauki wśród mieszkańców miasta - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
 
Wnioskodawcą w Konkursie może być uczelnia wyższa lub instytut badawczy lub naukowy, z siedzibą w Lublinie. Składane wnioski mają dotyczyć wsparcia finansowego wizyt uznanych naukowców, artystów oraz ludzi biznesu i przedstawicieli czołowych instytucji i organizacji naukowo-badawczych, będących naukowcami pełniącymi funkcje organizacyjne. Przewidziane jest wsparcie od 5 tys. do 50 tys. zł brutto. Można je przeznaczyć np. na pokrycie kosztów podróży, pobytu zaproszonego gościa, bądź jego honorarium. Od 1 października do 15 listopada trwa nabór wniosków na wizyty odbywające się od 1 stycznia do 10 grudnia 2022 r. Wnioski, które uzyskają wsparcie finansowe w ramach Konkursu wybierze Komisja Konkursowa na podstawie kryteriów opisanych w regulaminie Konkursu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy