- Dzięki współpracy z Radami Dzielnic, wnioskom Radnych Rady Miasta oraz z bezpośrednich kontaktów z mieszkańcami na bieżąco poznajemy potrzeby i wyzwania, które stoją przed poszczególnymi dzielnicami Lublina. W zdecydowanej większości są to zadania inwestycyjne, związane z infrastrukturą drogową, ale też w coraz większym stopniu, co wykazały prace nad Strategią Lublin 2030, pojawia się postulat budowania wspólnoty lokalnej w obszarze aktywności kulturalnej i społecznej. Mieszkańcy stawiają na bliskość i lokalność, tworzenie terenów zielonych, słowem wszystko to, co buduje jakość życia. Dlatego spotykamy się w dzielnicach, by o wszystkich tych tematach mieć okazję spokojnie, otwarcie podyskutować. Dziękuję za merytoryczną dyskusję podczas debat, które już się odbyły i zachęcam do udziału w następnych. Zapraszam mieszkańców Kalinowszczyzny i Tatar na spotkanie, które zaplanowane jest na 7 grudnia - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
Cykl "Plan dla Dzielnic” zaczął się od spotkania dla mieszkańców dzielnic Czuby Południowe i Węglin Południowy, które odbyło się 4 listopada. Drugie spotkanie - dla mieszkańców dzielnic Sławin, Sławinek i Szerokie, miało miejsce 30 listopada w Zespole Szkół nr 12. Pytania i zagadnienia poruszane przez mieszkańców podzielone były na bloki tematyczne: drogi i infrastruktura drogowa, planowanie przestrzenne, infrastruktura kulturalna oraz partycypacja z uwzględnieniem stanu realizacji projektów Budżetu Obywatelskiego czy Europejskiej Stolicy Młodzieży. W spotkaniu udział wzięli: prezydent Miasta Lublin, jego zastępcy, dyrektorzy komórek organizacyjnych Urzędu Miasta Lublin i jednostek budżetowych oraz komendant Straży Miejskiej Miasta Lublin.
Kolejna debata, tym razem dotycząca dzielnic Kalinowszczyzna i Tatary, odbędzie się 7 grudnia o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 23 przy ul. Podzamcze 9. Do niedzieli (5 grudnia) do godziny 24.00 trwa internetowa i telefoniczna rejestracja uczestnictwa w spotkaniu. Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie internetowej Urzędu Miasta Lublin. Kontakt telefoniczny możliwy jest pod numerem 81 466 2554. Ze względu na ograniczenia epidemiologiczne w spotkaniu mogą wziąć udział wyłącznie zarejestrowane osoby.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.