Reklama

Reklama

Lublin: Tłumacz migowy pomoże w załatwieniu spraw w MOPR

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Tłumacz migowy pomoże w załatwieniu spraw w MOPR - Zdjęcie główne

Tłumacz migowy pomoże w załatwieniu spraw w MOPR | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości MOPR w Lublinie wprowadził możliwość korzystania z usługi tłumacza języka migowego. W załatwieniu spraw pomagają certyfikowani tłumacze polskiego języka migowego i systemu językowo-migowego. Tego rodzaju spotkania odbywają się formule on-line.

Reklama

- Likwidowanie barier i zwiększanie dostępności przestrzeni publicznej naszego miasta, w tym dostępności jednostek organizacyjnych Miasta, jest jednym z podstawowych założeń miejskiego programu działań na rzecz mieszkańców z niepełnosprawnościami na lata 2021-2025. Samodzielne funkcjonowanie w lokalnej społeczności, możliwość swobodnego załatwienie wszelkich spraw, a przede wszystkim zabezpieczenie mieszkańcom z niepełnosprawnościami pełnego dostępu do usług społecznych to cele, do których konsekwentnie dążymy projektując i wdrażając nowe rozwiązania - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.

Mieszkańcy z niepełnosprawnością słuchową dzięki usłudze tłumacza języka migowego, mogą uzyskać niezbędne informacje oraz dopełnić formalności związanych z oferowanym wsparciem przez Ośrode. Kontakt z tłumaczem odbywa się na zasadzie rozmowy w czasie rzeczywistym przez połączenie on-line. Bierze w niej udział również pracownik MOPR. Odpowiada on za obsługę merytoryczną sprawy.

Usługa tłumacza języka migowego dostępna jest w godzinach pracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie w siedzibie głównej przy ul. Koryznowej 2d oraz w następnych komórkach organizacyjnych: Filii nr 1, przy ul. Lubartowskiej 6-8, Filii nr 2 , przy ul. Hutniczej 1A, Filii Nr 3, przy ul. Mieszka I 4, Filii nr 4 , przy al. Kompozytorów Polskich 8, Filii nr 5 , przy ul. Nałkowskich 114, Wydziale Świadczeń Socjalnych, przy ul. Zemborzyckiej 88-92, Dziale ds. Osób Niepełnosprawnych, przy ul. Zemborzyckiej 88-92, Dziale ds. rodzinnej pieczy zastępczej i asysty rodzinnej, przy ul. Poniatowskiego 4, Specjalistycznej Poradni dla Rodzin, przy ul. Popiełuszki 28 E i Sekcji ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, przy ul. Głębokiej 11.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy