Reklama

Reklama

Lublin: Straż Miejska bardziej będzie pilnować noszenia maseczek? Jest petycja

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Straż Miejska bardziej będzie pilnować noszenia maseczek? Jest petycja - Zdjęcie główne

Straż Miejska bardziej będzie pilnować noszenia maseczek? Jest petycja | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Poważniejszego egzekwowania noszenia maseczek domaga się autor petycji, którą skierowano do prezydenta Lublina. Autor pisma nawiązał też do Strajku Kobiet.

Reklama

Do Krzysztofa Żuka - prezydenta Lublina skierowano petycję dotyczącą wydania polecenia przez Prezydenta Miasta Lublin Straży Miejskiej Miasta Lublin wystawiania mandatów w celu wyegzekwowania noszenia maseczek. Autor pisma apekuje o to, by strażnicy mogli "na powaznie egzekwować noszenie maseczek np. w autobusach, sklepach, zakładach fryzjerskich".

Podkreślił, że jesienią uzyskał od Straży Miejskiej dane, z których wynika, że w lecie i na początku jesieni funkcjonariusze nie wystawili ani jednego mandatu za brak maseczki, tłumacząc, że stosują np. poczuczenia i rozdają maseczki. Jednocześnie w tym samym czasie były wystawiane mandaty za wykroczenia drogowe. Zdaniem autora petycji, obecnie gdy liczba zgonów z powodu koronawirusa jest większa, strażnicy powinni skupić się na egzekwowaniu noszenia maseczek, a nie na wykroczeniach drogowych. 

- Ponadto nie powinny być stosowane pouczenia, bo one odnoszą niewielki skutek a wręcz utwierdzają ludzi, że są bezkarni. Nie bez znaczenia jest również apekt fiskalny: unikanie wystawienia mandatów zmniejsza dochody Miasta - czytamy w petycji. - Uprzedzając ewentualne twierdzenie, że Urząd Miasta Lublin nie może ingerować w działalność Straży Miejskiej, zwracam uwagę, że w 2020 r. Krzysztof Żuk wydał polecenie Straży Miejskiej co do sposobu działania wobec tzw. strajku kobiet.

Strajki kobiet były sprzeciwem na decyzję Trybunału Kontytucyjnego, który orzekł, że aborcja z powodu cieżkich wad płodu jest niezgodna z polską kontytucją. Odbywały się wówczas liczne protesty i akcje. Wówczas prezydent Lublina zdecydował, że straż miejska nie pomoże policji przy protestach.

- Wydałem Komendantowi Straży Miejskiej jasne polecenie, by strażnicy wypełniali tylko zadania związane z sytuacją epidemiczną. Dlatego Straż Miejska nie będzie wspierać policji w jej działaniach przy protestach. Wydałem też polecenie, by Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitorowało przebieg protestów i je rejestrowało w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestników i mieszkańców Lublina - ogłosił wtedy Krzysztof Żuk.

Jeszcze nie ma odpowiedzi na petycję.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy