Reklama

Reklama

Lublin: Startupy z sektora kreatywnego mają szanse na pieniądze

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Startupy z sektora kreatywnego mają szanse na pieniądze - Zdjęcie główne

Startupy z sektora kreatywnego mają szanse na pieniądze | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Startupy z sektora kreatywnego mogą zgłaszać udział w konkursie Creative Business Cup Poland 2022. To szansa na zdobycie nie tylko nagrody pieniężnej, ale też doświadczenia i zaprezentowanie swojego pomysłu międzynarodowemu jury i potencjalnym kontrahentom.

Reklama

- Organizacja krajowego etapu międzynarodowego konkursu Creative Business Cup jest elementem wdrażania przez nasze Miasto Strategii Lublin 2030. Konsekwentnie budujemy kulturę przedsiębiorczości poprzez promocję Lublina, jako jednego z wiodących ekosystemów startupowych w Polsce. Mam nadzieję, że tegoroczna edycja, wzorem lat poprzednich, spotka się z szerokim zainteresowaniem ze strony środowiska startupowego nie tylko z Lublina, ale również z innych regionów - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Celem konkursu jest wybranie najlepszych startupów sektora kreatywnego. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie WeDoLbn. Należy do niego dołączyć 5-minutową prezentację pomysłu z uzasadnieniem, dlaczego jest lepszy i bardziej nowatorski od innych podobnych rozwiązań.

Niezależnie od wyniku, uczestnicy dostaną indywidualną ekspercką ocenę swoich pomysłów oraz wskazówki, które być może pozwolą jeszcze lepiej rozwijać prezentowane startupy. Zwycięzcy przed właściwym finałem konkursu w Danii, otrzymają od Fundacji We Do i ekspertów CBC pełny mentoring w zakresie udoskonalenia swojego wystąpienia, wsparcie i szkolenie z zakresu prezentacji i warsztaty językowe dla jeszcze lepszej komunikacji.

- Tak przygotowani, dostaną zaproszenie do udziału w międzynarodowym finale. Podczas konferencji BRIGHT w Kopenhadze zwycięzcy krajowych edycji Creative Business Cup będą walczyć nie tylko o trzy nagrody pieniężne, ale przede wszystkim o rozpoznawalność na rynku i finansowanie od zagranicznych inwestorów - informuje Anna Czerwonka z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Miasto Lublin jest Partnerem Krajowym konkursu Creative Business Cup, czyli międzynarodowej inicjatywy skupiającej blisko 100 krajów z całego świata. Głównymi celami konkursu są: wspieranie rozwoju biznesowego startupów z sektora kreatywnego, umożliwienie lokalnym firmom dostępu do międzynarodowego rynku, przedstawienie inwestorom innowacyjnych pomysłów, budowanie sieci kontaktów pomiędzy startupami, organizacjami i biznesem oraz wzmacnianie współpracy międzynarodowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy