- W tej edycji konkursu wnioski można składać od 6 czerwca do 8 lipca. Instytucja nagrodzi projekty, które zmniejszą zagrożenie wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi. Pracodawca może zdobyć dofinansowanie na przykład na działania, które zmniejszą nadmierny hałas, promieniowanie, zapylenie w miejscu pracy czy na sprzęt, który zwiększa bezpieczeństwo pracy na wysokości - informuje Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim.
Dofinansowanie może pokryć do 80 proc. szacowanej wartości projektu. Może wynieść do 300 tys. zł. na jednego pracodawcę. Łączna kwota, jaką ZUS planuje wydać na poprawę bezpieczeństwa w pracy w tym roku budżetowym to 90 mln złotych.
W konkursie mogą wziąć udział przedsiębiorcy, którzy nie zalegają z opłacaniem składek i podatków oraz nie korzystali z dofinansowania ZUS w ostatnich trzech latach. Projekty wybiorą eksperci Centralnego Instytutu Ochrony Pracy.
W poprzedniej edycji konkursu z takiego dofinansowania skorzystało niemal tysiąc pracodawców w Polsce. - Środki pochodzą z części funduszu wypadkowego przeznaczonej na działania zapobiegające wypadkom - dodaje Małgorzata Korba.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.