Reklama

Reklama

Lublin: Spacer po Tatarach zacznie następny etap Planu dla Dzielnic

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Spacer po Tatarach zacznie następny etap Planu dla Dzielnic - Zdjęcie główne

Spacer po Tatarach zacznie następny etap Planu dla Dzielnic | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niedługo zacznie się drugi etap realizacji Projektu "Plan dla Dzielnic”. Rozpocznie go spacer w dzielnicy Tatary

Reklama

Spacer ma być okazją do przyjrzenia się z bliska bieżącym sprawom tej części miasta. Spotkanie ma charakter otwarty i jest skierowane do wszystkich mieszkańców zainteresowanych rozwojem dzielnicy.

- Przebieg spotkania opracowaliśmy wspólnie z Radą Dzielnicy Tatary, która jako gospodarz terenu, wskazała najważniejsze miejsca do odwiedzenia. Spacer z mieszkańcami określi potrzeby i działania, które należy podjąć w najbliższych latach w dzielnicy. Wrócimy do tematów poruszonych podczas debaty, którą odbyliśmy w grudniu zeszłego roku, a zebrane opinie i uwagi posłużą jako materiał do dalszych etapów opracowania planu rozwoju dzielnicy Tatary - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Spacer rozpoczyna drugi etap spotkań z mieszkańcami poszczególnych dzielnic w ramach Projektu „Plan dla Dzielnic”. Wydarzenie rozpocznie się 5 czerwca o godz. 17.00 przy ulicy Turystycznej 3 i 3a.

- Zapraszamy do udziału w całym spotkaniu lub dołączania do wydarzenia na dowolnie wybranym etapie. Z uwagi na długość zaplanowanej trasy, zachęcamy mieszkańców do jej pokonania rowerem lub samochodem, co usprawni poruszanie się i skróci czas pokonania poszczególnych odcinków spaceru - dodaje Piotr Choroś, dyrektor Biura Partycypacji Społecznej UM Lublin.

"Plan dla Dzielnic to cykl spotkań, które mają wyznaczyć priorytety rozwojowe w dzielnicach w perspektywie najbliższych lat. Prace w ramach projektu rozpoczęły się w 2021 r. Pierwszym etapem są spotkania publiczne służące diagnozowaniu problemów i potrzeb poprzez rozmowy z mieszkańcami i mieszkankami. Do tej pory odbyło się 9 spotkań dla 18 dzielnic: Czuby Południowe, Węglin Południowy, Szerokie, Sławin, Sławinek, Kalinowszczyzna, Tatary, Abramowice, Głusk, Rury, Śródmieście, Stare Miasto, Wieniawa, Czechów Południowy, Czechów Północny, Ponikwoda, Konstantynów i Węglin Północny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy