Reklama

Reklama

Lublin: Ratusz planuje kolejne spotkania z mieszkańcami. W ramach Planu dla Dzielnic

Opublikowano: sob, 28 maj 2022 17:22
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W czerwcu odbędą się dwa kolejne spotkania z cyklu „Plan dla Dzielnic”. W ramach nich mieszkańcy mogą spotkać się z władzami miasta i zaproponować swoje pomysły do realizacji w dzielnicach.

Reklama

Pierwsze spotkanie odbędzie się 8 czerwca dla mieszkanek i mieszkańców Felina, Bronowic oraz Hajdowa-Zadębie. Natomiast 13 czerwca przewidziano wydarzenia dla dzielnic Dziesiąta, Kośminek oraz Za Cukrownią.

- Debata, którą rozpoczęliśmy pod koniec 2021 roku wyraźnie potwierdza, jak ważne są osobiste rozmowy o sprawach istotnych dla mieszkańców i mieszkanek danej dzielnicy. Spotkania jednoczą społeczność wokół wspólnych celów i przyczyniają się do rozwoju zarówno poszczególnych obszarów miasta, jak i jego całości. Inwestycje, dostępność komunikacyjna, oferta edukacyjna czy kulturalna to zagadnienia, o których najczęściej rozmawiamy. Wnioski z debat, w których obecnie uczestniczymy, jak i spotkań zaplanowanych w kolejnym etapie, w formie spacerów i warsztatów, będą podstawą dla opracowania Planów dla Dzielnic - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Spotkanie z mieszkańcami dzielnic Felin, Bronowice oraz Hajdów-Zadębie odbędzie się 8 czerwca w Szkole Podstawowej nr 52, ul. Jagiełły 11. W kolejnym tygodniu zaplanowane jest spotkanie dla dzielnic Dziesiąta, Kośminek oraz Za Cukrownią i odbędzie się 13 czerwca w Szkole Podstawowej nr 15, ul. Elektryczna 51. Debaty rozpoczną się o godz. 17.00.

Spotkania mają charakter otwarty i są ogólnodostępne. Osoby, które chcą zabrać głos w dyskusji są proszone o zgłoszenia telefoniczne lub poprzez formularz zamieszczony na stronie www.plandladzielnic.lublin.eu. Pozwala to na zebranie odpowiedniej dokumentacji oraz obecność na spotkaniu właściwych pracowników urzędu. W trakcie spotkań istnieje możliwość skorzystania z tłumacza PJM, a potrzebę taką należy zgłosić podczas zapisów. Relacje ze spotkań i materiały informacyjne publikowane są na stronie www.plandladzielnic.lublin.eu. Osoby, które nie mogą bezpośrednio uczestniczyć w rozmowach, mogą obejrzeć transmisję na miejskim kanale YouTube.

"Plan dla Dzielnic” to cykl spotkań. Mają one wyznaczyć priorytety rozwojowe w poszczególnych dzielnicach w perspektywie najbliższych lat. Pierwszym etapem są spotkania publiczne służące diagnozowaniu problemów i potrzeb poprzez rozmowy z mieszkańcami i mieszkankami. Do tej pory odbyło się 9 spotkań dla 18 dzielnic. Kolejnym etapem rozmów będą spotkania w formie spacerów. Ich przebieg zostanie opracowany wspólnie z Radami Dzielnic, które wskażą priorytetowe lokalizacje do odwiedzenia. Zebrane podczas rozmów opinie i uwagi posłużą jako materiał do dalszych etapów opracowania „Planów dla Dzielnic”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy