Reklama

Reklama

Lublin: Rusza akcja "ProcentujeMY". Ma zachęcić do wspierania organizacji społecznych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Skende Shopping

Lublin: Rusza akcja "ProcentujeMY". Ma zachęcić do wspierania organizacji społecznych - Zdjęcie główne

Rusza akcja "ProcentujeMY". Ma zachęcić do wspierania organizacji społecznych | foto Skende Shopping

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rusza czwarta edycji akcji "ProcentujeMY", która promuje oddawanie 1 procenta podatku organizacjom pożytku publicznego. Uczestnicy wezmą udział w kampanii promocyjnej i warsztatach.

Reklama

Lokalne organizacje, które chcą wziąć udział w akcji, mogą skorzystać z bezpłatnej kampanii promocyjnej organizatorów. Do tego, uczestnicy wezmą udział w warsztatach, które pomogą im prowadzić promocję swoich organizacji. Planowany jest również finał akcji, czyli spotkanie organizacji z mieszkańcami miasta w przestrzeniach SKENDE Shopping. Ze względu na panującą pandemię, w ostatnich dwóch latach finał nie mógł się odbyć. Akcję organizuje SKENDE i IKEA Lublin oraz Urząd Miasta Lublin.

- Cieszę się, że nieprzerwanie od 4 lat SKENDE i IKEA wspierają działania na rzecz lubelskich fundacji i stowarzyszeń. Organizacje pożytku publicznego są ważnym elementem życia miasta, a także naszym partnerem w realizacji szerokiego zakresu działań podnoszących jakość życia. Dlatego po raz kolejny włączamy się w akcję ProcentujeMY, aby zwrócić uwagę mieszkańców na to, że warto angażować się i wspierać organizacje działające w Lublinie. Udział w akcji to szansa dla lubelskich opp do zaprezentowania się, przedstawienia zakresu swojej działalności i bezpośredniego kontaktu z lokalną społecznością. Efektem tego może być zwiększenie liczby osób decydujących się na przekazywanie 1% swojego podatku na rzecz wsparcia finansowego dla stowarzyszeń czy fundacji - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

Trwa nabór organizacji do projektu. Chętni powinni wysłać zgłoszenie na adres mailowy: [email protected] Formularz oraz opis współpracy dostępny jest na stronie internetowej SKENDE. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 13 marca.

- Współpraca z lokalnymi NGOs jest dla nas ważnym elementem działań skierowanych do lokalnej społeczności, które stale realizujemy. Doceniamy i wspieramy ich działania, dlatego zachęcamy do tego, aby poznać lepiej fundacje i stowarzyszenia, które funkcjonują w Lublinie i przekazać im 1 % podatku - mówi Jacek Garbaczewski, dyrektor SKENDE.

W ubiegłym roku do akcji ProcentujeMY zgłosiło się 36 organizacji, z czego 9 wystartowało w przygotowanym przez organizatorów konkursie grantowym, w którym przyznano wsparcie finansowe.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy