Reklama

Reklama

Lublin: Ratusz konsultuje zmiany w planach miejscowych. Chodzi o kilka miejsc na Bronowicach

Opublikowano: ndz, 21 lis 2021 16:23
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Ratusz konsultuje zmiany w planach miejscowych. Chodzi o kilka miejsc na Bronowicach - Zdjęcie główne

Ratusz konsultuje zmiany w planach miejscowych. Chodzi o kilka miejsc na Bronowicach | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto wykłada do wglądu publicznego projekty zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Chodzi o rejon ul. Łęczyńskiej. Konsultacje planistyczne dotyczą obszarów ulic Podlaskiej i Fabrycznej, Krzemionki oraz Przyjaźni. W ramach zmian wnioskowano np. o umożliwienie zabudowy usługowej.

Reklama

-  Projekty, po uwzględnieniu uwag, przedłożono do uzgodnień z instytucjami, a obecnie wykładane są ponownie do wglądu publicznego. Projekty zmian planu sporządzono w sposób zgodny z obowiązującym Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta, z uwzględnieniem istotnych interesów mieszkańców i inwestorów prowadzącym działalność na opracowywanym terenie i w jego sąsiedztwie. Proponowane zmiany wpłyną na poprawę ładu przestrzennego i podniesienie atrakcyjności dzielnicy Bronowice. Trwający proces konsultacji i zbierania uwag jest niezbędny do podjęcia dalszych działań i procedur planistycznych, tak by w konsekwencji móc przedłożyć plan pod głosowanie Rady Miasta Lublin - mówi Małgorzata Żurkowska, zastępca dyrektora Wydziału Planowania, Główny Urbanista Miasta.
 
Opracowany projekt zmiany planu dla rejonu ulic Podlaskiej i Fabrycznej obejmuje ok. 0,12 ha pomiędzy ulicami: Fabryczną, Podlaską i Parkiem Bronowice. W obowiązującym planie obszar przeznaczony jest pod usługi. Wnioskowano o umożliwienie zabudowy usługowej na większej części nieruchomości, co uznano za zasadne. Zmiana planu ma przynieść poprawę warunków zagospodarowania terenu, przy jednoczesnym zachowaniu istotnych urbanistycznie powiązań i otwarć widokowych  –sąsiedztwo kościoła pw. św. Michała Archanioła oraz Parku Bronowice. Powinna też przynieść zmiany wizerunku przestrzennego tego obszaru.
 
 
Kolejny opracowany projekt zmiany planu dotyczy rejonu ul. Krzemionki i obejmuje ok. 4,45 ha pomiędzy ulicami: Krzemionki, Łęczyńską, al. Witosa i terenami kolejowymi. W obowiązującym planie teren przeznaczony jest pod tereny zabudowy usługowej z dopuszczeniem lokalizacji obiektów produkcyjnych i magazynowych. Wnioskowano o zmianę przeznaczenia na teren zabudowy wielorodzinnej z dopuszczeniem usług.
 
Ostatni opracowany projekt zmiany planu dla rejonu ul. Przyjaźni obejmuje obszar o powierzchni ok. 0,31 ha. W obowiązującym planie obszar przeznaczony jest pod tereny infrastruktury telekomunikacyjnej. Wnioskowano o zmianę przeznaczenia na tereny usługowe i tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej, ze względu na planowaną tu nadbudowę i remont istniejącego obiektu wraz ze zmianą sposobu użytkowania.
 
- Zmianę oceniono jako częściowo zasadną tj. w zakresie ponownego przeanalizowania funkcji terenu, natomiast zmiana polegająca na przebudowie lub budowie nowego obiektu w miejsce istniejącego, charakteryzującego się dużymi walorami architektonicznymi, figurującego w Gminnej Ewidencji Zabytków i objętego ochroną planistyczną budynku nie jest zasadna. Wiązałoby się to z uszczupleniem zasobu kulturowego Miasta. Rozszerzenie spektrum dopuszczonych funkcji ma pozwolić na lepsze, właściwsze wykorzystanie obiektu i ma zapobiec jego dewastacji, co może mieć miejsce przy braku możliwości jego wykorzystania - wyjaśnia Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
Projekty planów uzgadniano z organami, instytucjami i jednostkami uprawnionymi do uzgadniania projektów planów miejscowych dwukrotnie, a następnie wyłożono je wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, do publicznego wglądu od 1 do 22 czerwca, dyskusja publiczna odbyła się 17 czerwca, a termin składania uwag upłynął 7 lipca. Teraz projekty zmian planu wraz z prognozami oddziaływania na środowisko, po zmianach i ponownych uzgodnieniach, udostępnione będą ponownie od 16 listopada do 7 grudnia w godzinach od 8.00 do 15.00 w siedzibie Urzędu Miasta Lublin (Wydział Planowania, ul. Wieniawska 14, XII piętro, pokój nr 1206A), jak również na stronach internetowych Biuletynu Informacji Publicznej UM Lublin w zakładce planowanie przestrzenne. Z uwagi na stan epidemii w przypadku chęci osobistego zapoznania się z projektami zmian planu w siedzibie Urzędu Miasta Lublin, należy wcześniej skontaktować się za pośrednictwem e-maila: [email protected] lub telefoniczne pod nr tel. 81 466 23 00 w celu umówienia spotkania.
 
 
Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projektach rozwiązaniami dotyczącymi zmian planu miejscowego odbędzie się 3 grudnia o godzinie 13.00 w Ratuszu (plac Łokietka 1, parter - sala nr 2).  W związku z wprowadzonym stanem epidemii możliwe jest przeprowadzenie dyskusji publicznej za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Chęć wzięcia udziału w dyskusji publicznej, niezależnie od jej formy przeprowadzenia, należy zgłosić telefonicznie (tel. 81 466 23 00) lub na adres e-mail: [email protected] do 1 grudnia.
 
Uwagi należy składać na piśmie (plac Łokietka 1, 20-109 Lublin) lub drogą elektroniczną ([email protected]), ePUAP: /UMLublin/SkrytkaESP z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do 22 grudnia.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy