reklama
reklama

Lublin: na Czechowie Północnym będą mogły powstać akademiki. Jeśli zmieni się plan zagospodarowania

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: na Czechowie Północnym będą mogły powstać akademiki. Jeśli zmieni się plan zagospodarowania - Zdjęcie główne

Lublin: na Czechowie Północnym będą mogły powstać akademiki. Jeśli zmieni się plan zagospodarowania | foto Miasto Lublin

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszają konsultacje zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu ulic Czapskiego i Chodźki. Wśród proponowanych zmian jest np. możliwość budowy domów studenckich. Dokumenty planistyczne wyłożono do wglądu publicznego, a mieszkańcy mogą zgłaszać do nich swoje uwagi.
reklama

- Ta część Lublina na przestrzeni ostatnich lat podlega intensywnym procesom urbanizacji oraz transformacji przestrzennej związanej głównie z realizacją zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej oraz usługowej. Teren opracowania zmiany planu usytuowany jest w narożniku u zbiegu głównych ulic, co ma istotne znaczenie dla kompozycji urbanistycznej i struktury funkcjonalno-przestrzennej tej części dzielnicy Czechów Północny. Zmiana planu została zainicjowana na wniosek właścicieli nieruchomości zlokalizowanych w  granicach opracowania zmiany planu. Wniosek dotyczył zmiany przeznaczenia terenu polegającej na uzupełnieniu funkcji usługowej o funkcję mieszkaniową wielorodzinną z usługami towarzyszącymi, z możliwością budowy domów studenckich. Zagospodarowanie i zabudowanie tego obszaru miasta wpłynie pozytywnie na ład przestrzenny. Wzbogacenie terenu o funkcję mieszkaniową jest także korzystne pod kątem stworzenia wielofunkcyjnej i atrakcyjnej tkanki miejskiej - mówi Małgorzata Żurkowska, Główny Urbanista Miasta, zastępca dyrektora Wydziału Planowania UM Lublin.
 
Teren będący przedmiotem zmiany planu położony jest w dzielnicy Czechów Północny, w klinie pomiędzy ulicami: Szeligowskiego, Chodźki i Czapskiego. Zbliżony jest kształtem do trójkąta o powierzchni ok. 0,9 ha i jest obecnie niezabudowany oraz niezagospodarowany. W sąsiedztwie występuje funkcja mieszkaniowa, usługi komercyjne oraz usługi edukacji i sportu. Teren ma miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i przeznaczony jest on pod usługi komercyjne. Oprócz tego, dla obszaru obowiązują również ustalenia Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Lublin. Na terenach objętych projektem zmiany planu, Studium określa przeznaczenie pod funkcje usługowe.
 
 
Projekt planu zdeterminowany jest w znacznej mierze przez istniejący układ komunikacyjny. W planie wydzielono dwie enklawy zabudowy oznaczone jako tereny zabudowy usługowej z dopuszczeniem zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej. Są one oddzielone od przyległych dróg pasmem zieleni towarzyszącej. Dopuszczona maksymalna wysokość zabudowy w terenie pierwszym to 35 m (10 kondygnacji nadziemnych), a w drugim – 22 m (6 kondygnacji nadziemnych). W terenie sąsiadującym z ul. Chodźki zakłada się realizację reprezentacyjnej przestrzeni publicznej o wysokich walorach przestrzennych i użytkowych.
 
Projekt planu jest wyłożony do wglądu publicznego w terminie od 15 czerwca do 6 lipca. Z kolei dyskusja publiczna nad rozwiązaniami planistycznymi odbędzie się 29 czerwca o godzinie 13.00 w Ratuszu (Plac Króla Władysława Łokietka 1, parter – sala nr 2). Chęć wzięcia udziału w dyskusji publicznej, niezależnie od jej formy przeprowadzenia, należy zgłosić telefonicznie pod nr tel. 81 466 23 00 lub na adres e-mail: planowanie@lublin.eu do 25 czerwca. O formie dyskusji publicznej osoby, które zgłosiły chęć wzięcia udziału, zostaną powiadomione telefonicznie lub e-mailowo w terminie do 28 czerwca. W związku z wprowadzonym stanem epidemii możliwe jest przeprowadzenie dyskusji publicznej za pomocą środków komunikacji elektronicznej. W takim przypadku dla zarejestrowanych osób zostanie wygenerowany link do spotkania i przesłany w e-mailu zwrotnym.
 
Uwagi należy składać na piśmie (Plac Króla Władysława Łokietka 1, 20-109 Lublin) lub drogą elektroniczną (planowanie@lublin.eu), ePUAP: /UMLublin/SkrytkaESP z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do 20 lipca.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama