Reklama

Reklama

Lublin: Projekty zgłoszone do Zielonego Budżetu już ocenione

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Projekty zgłoszone do Zielonego Budżetu już ocenione - Zdjęcie główne

Projekty zgłoszone do Zielonego Budżetu już ocenione | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ocenę formalną przeszły projekty zgłoszone do V edycji Zielonego Budżetu. Zespół pozytywnie ocenił 36 z nich. Autorzy wniosków mają 7 dni na złożenie odwołania, jeśli nie zgadzają się z oceną.

Reklama

- Tegoroczna edycja Zielonego Budżetu ma charakter tematyczny. Zachęcaliśmy mieszkańców do zgłaszania pomysłów na konkretne formy zagospodarowania zieleni, takie jak małe parki oraz skwery czy parki kieszonkowe w najbliższym otoczeniu. Z ciekawością czekamy na efekty, dzięki którym niewielkie, niewykorzystane dotąd przestrzenie, zamienią się w przyjazne, zielone miejsca dopasowane do indywidualnych potrzeb mieszkańców - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

W naborze do V edycji Zielonego Budżetu mieszkańcy zgłosili 75 pomysłów na "Miejsca dla Ciebie”. Przy ocenie formalnej brano pod uwagę m.in. to, czy zaproponowane działania należą do zadań własnych gminy albo powiatu, czy inwestycje są planowane na terenach miejskich, czy są zgodne z planem zagospodarowania przestrzennego oraz czy np. nie kolidują z infrastruktura naziemną lub podziemną.  Samej oceny formalnej dokonywali pracownicy wydziałów i jednostek miejskich.

Autorzy projektów mogą odwołać się od oceny. Mają na to 7 dni, a termin zgłaszania uwag upływa 28 lutego. Można je składać drogą elektroniczną na adres [email protected] bądź za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres: Biuro Partycypacji Społecznej, ul. Gilasa 3, 20-109 Lublin.

- Po rozpatrzeniu odwołań nastąpi etap oceny merytorycznej. Powołany w tym celu zespół zweryfikuje projekty pod kątem m.in. udziału zieleni, dostępności i kontekstu otoczenia czy funkcjonalności. Zwycięskie pomysły, zostaną przełożone na projekty koncepcyjne „Miejsc dla Ciebie”. Mieszkańcy będą mieli bezpośredni wpływ na wygląd swoich miejsc, nadadzą im też np. indywidualną, określającą tożsamość nazwę. Na podstawie spotkań konsultacyjnych powstaną koncepcje i projekty - wyjaśnia Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy