Reklama

Reklama

Lublin: Powstała Rada Studentów. Ma przyczynić się do rozwoju akademickości miasta

Opublikowano: czw, 2 gru 2021 07:00
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Powstała Rada Studentów. Ma przyczynić się do rozwoju akademickości miasta - Zdjęcie główne

Rada Studentów Lublina | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent miasta powołał Radę Studentów Lublina, którą tworzy łącznie 26 reprezentantów uczelni i organizacji studenckich. - Jestem przekonany, że powołanie Rady Studentów przyczyni się do dalszego rozwoju akademickości, która już od dawna stała się domeną naszego miasta - mówi prezydent miasta.

Reklama

Reprezentanci lubelskich studentów będą wspierać samorząd m.in. w kreowaniu pozytywnego wizerunku Lublina, jako miejsca do studiowania. We wtore (30 listopada) w Ratuszu odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Studentów Lublina, powołanej przez prezydenta Miasta Lublin. Do zadań Rady będzie należało podejmowanie działań służących wzmocnieniu różnych obszarów akademickości miasta.

- Jestem przekonany, że powołanie Rady Studentów przyczyni się do dalszego rozwoju akademickości, która już od dawna stała się domeną naszego miasta. Studenci wraz ze swoją energią i kreatywnością, to nieodzowny element Lublina. Bardzo zależy nam na tym, by młodzi mieszkańcy mieli wpływ na budowanie jego potencjału. Dlatego też do całego środowiska akademickiego kieruję podziękowanie za jego dotychczasowe zaangażowanie i liczę na owocną współpracę z Radą Studentów - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Radę Studentów tworzy 26 członków. Swoich reprezentantów zgłosiły trzy studenckie organizacje działające w Lublinie: AIESEC, ELSA i IFMSA oraz dziewięć lubelskich uczelni: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Politechnika Lubelska, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji, Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji, Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie oraz Wyższa Szkoła Nauk Społecznych z siedzibą w Lublinie.

Tematem pierwszego posiedzenia były kwestie organizacyjne. Wśród nich były: wybór przewodniczącego i wiceprzewodniczącego, nakreślenie zasad funkcjonowania Rady, przybliżenie motywów przyświecających jej powstaniu oraz określenie celów, jakie możliwe będą do osiągnięcia zarówno przez miasto, jak i środowisko studenckie. Kolejne posiedzenie zaplanowane jest na przełomie stycznia i lutego 2022 roku.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy