Reklama

Reklama

Lublin: Politechnika współorganizatorem międzynarodowych zawodów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Politechnika Lubelska

Lublin: Politechnika współorganizatorem międzynarodowych zawodów - Zdjęcie główne

Politechnika współorganizatorem międzynarodowych zawodów | foto Politechnika Lubelska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Politechnika Lubelska przystąpiła do koalicji na rzecz organizacji międzynarodowych zawodów Euroskills 2023 Polska, które promują umiejętności zawodowe.

Reklama

Uroczystość dołączenia nowych sygnatariuszy (Politechnika Lubelska, Uniwersytet Jagielloński, Akademia Leona Koźmińskiego, Politechnika Łódzka, Politechnika Krakowska) odbyła się podczas konferencji "Studenci Zagraniczni w Polsce 2022”, którą organizuje Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”.

- EuroSkills to międzynarodowe, cykliczne wydarzenie, którego zadaniem jest promowanie umiejętności zawodowych. Konkurs odbywa się w sześciu obszarach zawodowych: technologia informacji i komunikacji, produkcja i inżynieria, technologia budownictwa, transport i logistyka, usługi społeczne i osobiste, sztuka i moda - informuje Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik prasowy Politechniki Lubelskiej. - To największe tego rodzaju zawody na świecie. W 2023 roku odbędą się w Polsce. Na rywalizację w 50 dyscyplinach przyjedzie ok. 600 zawodników oraz 500 czołowych ekspertów.

Takie konkursy mają zachęcić młodych ludzi do podnoszenia jakości swoich umiejętności zawodowych we współpracy z pracodawcami. Dodatkowo mają promować najnowsze rozwiązania w kształceniu i szkoleniu zawodowym. W ramach wydarzenia są też organizowane prezentacje, pokazy, wystawy, konferencje i seminaria branżowe.

W międzynarodowych konkursach umiejętności zawodowych mogą brać udział uczniowie szkół branżowych, techników i studenci.

- Takie zawody są wspaniałą szansą dla naszych studentów, którzy będą mogli wykorzystać w praktyce umiejętności zdobyte na studiach oraz własną kreatywność na arenie międzynarodowej. To także doskonała okazja do nawiązania i rozszerzenia sieci kontaktów biznesowych, co zdecydowanie może mieć pozytywny wpływ na ich zawodową przyszłość - mówi koordynator EuroSkills na Politechnice Lubelskiej, prof. Jakub Gajewski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy