Uroczystość dołączenia nowych sygnatariuszy (Politechnika Lubelska, Uniwersytet Jagielloński, Akademia Leona Koźmińskiego, Politechnika Łódzka, Politechnika Krakowska) odbyła się podczas konferencji "Studenci Zagraniczni w Polsce 2022”, którą organizuje Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”.
- EuroSkills to międzynarodowe, cykliczne wydarzenie, którego zadaniem jest promowanie umiejętności zawodowych. Konkurs odbywa się w sześciu obszarach zawodowych: technologia informacji i komunikacji, produkcja i inżynieria, technologia budownictwa, transport i logistyka, usługi społeczne i osobiste, sztuka i moda - informuje Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik prasowy Politechniki Lubelskiej. - To największe tego rodzaju zawody na świecie. W 2023 roku odbędą się w Polsce. Na rywalizację w 50 dyscyplinach przyjedzie ok. 600 zawodników oraz 500 czołowych ekspertów.
Takie konkursy mają zachęcić młodych ludzi do podnoszenia jakości swoich umiejętności zawodowych we współpracy z pracodawcami. Dodatkowo mają promować najnowsze rozwiązania w kształceniu i szkoleniu zawodowym. W ramach wydarzenia są też organizowane prezentacje, pokazy, wystawy, konferencje i seminaria branżowe.
W międzynarodowych konkursach umiejętności zawodowych mogą brać udział uczniowie szkół branżowych, techników i studenci.
- Takie zawody są wspaniałą szansą dla naszych studentów, którzy będą mogli wykorzystać w praktyce umiejętności zdobyte na studiach oraz własną kreatywność na arenie międzynarodowej. To także doskonała okazja do nawiązania i rozszerzenia sieci kontaktów biznesowych, co zdecydowanie może mieć pozytywny wpływ na ich zawodową przyszłość - mówi koordynator EuroSkills na Politechnice Lubelskiej, prof. Jakub Gajewski.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.