Reklama

Reklama

Lublin: Podwyżki dla pracowników MOPR? Radna uważa, że się należą

Opublikowano: czw, 12 sie 2021 14:16
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Podwyżki dla pracowników MOPR? Radna uważa, że się należą - Zdjęcie główne

Podwyżki dla pracowników MOPR? Radna uważa, że się należą | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Małgorzata Suchanowska z Rady Miasta zaproponowała podwyżki dla pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie. Władze miasta przekazały odpowiedź na Jej prośbę.

Reklama

Miejska radna Małgorzata Suchanowska (Prawo i Sprawiedliwość) w interpelacji do władz miasta prosi o zapewnienie środków finansowych na podwyżki dla pracowników MOPR w Lublinie. Na wstępnie podkreśliła, że pracownicy zatrudnieni w tej jednostce z ogromnym poświęceniem, każdego dnia ogłoszonej pandemii, starają się sumiennie wykonywać swoje zadania, dodatkowe zalecenia i zlecenia.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Nie będzie dodatkowych śmietników na Dziesiątej i Kośminku. Brakuje pieniędzy

- Często narażają własne zdrowie, udzielając pomocy potrzebującym mieszkańcom z różnych środowisk. Wykonują wywiady środowiskowe, sprawdzają warunki mieszkaniowe u osób chorych, niepełnosprawnych, niezaradnych, którym zapewniają bezpieczeństwo, opiekę i godne życie. Jest to bardzo trudna praca, szczególnie w czasie zaostrzonej pandemii - napisała Małgorzata Suchanowska.

Przekonuje również, że wielu z nich poświęcenie w pracy przepłaciło zdrowiem, chorując na COVID-19.

- Dlatego dziś zwracam się do Pana Prezydenta, bo kto jak nie Pan wie jak trudno przetrwać ludziom podczas pandemii. Rozumiemy wszyscy, że specyfika naszej pracy w urzędzie, kontakty z różnymi ludźmi, wymaga wielu umiejętności, poświęcenia i zdrowia - zaznacza radna.

Suchanowska wskazuje, że Miasto stać na realizację dużych inwestycji oraz projektów za dziesiątki milionów złotych, a też ma oszczędności np. w kulturze, w której zdaniem radnej - pieniądze "przelewają się". Stąd radna uważa, że można zrealizować i tę potrzebę. - Panie Prezydencie, trzeba wynagrodzić wszystkich pracowników MOPR za ich pracę, aby mieli satysfakcję i naszą wdzięczność za piękną służbę społeczną - podsumowuje radna, która kilka miesięcy wcześniej wystosowała podobną interpelację w tej sprawie.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: W Szkole Podstawowej nr 16 będzie nowa kuchnia? Radny proponuje remont lub przebudowę

W odpowiedzi Monika Lipińska - zastępca prezydenta ds. społecznych poinformowała, że samorząd szczególną troską obejmuje pracowników lubelskiego obszaru pomocy społecznej, znajdujących się na pierwszej linii walki z epidemią, w tym kadrę MOPR. Oprócz tego, zapewniła, że Miasto już na początku zagrożenia epidemiologicznego wprowadziło działania, których celem było zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom socjalnym oraz całego lubelskiego sektora pomocowego. Są to: bezpieczne warunki pracy, powołanie koordynatora ds. medycznych, opracowanie procedur ochronnych, wyposażenie wprofesjonalne środki ochrony osobistej, wprowadzenie możliwości pracy rotacyjnej i zmianowej oraz pozyskiwanie dodatkowych środków finansowych na walkę z epidemią. 

- Systematycznie podejmujemy także działania w kierunku zabezpieczenia jak najlepszych warunków pracy, czego wyrazem była aprobata Prezydenta Miasta Lublin dla docenienia nakładu pracy i zaangażowania pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie w formie ubiegłorocznych nagród i premii. Szczegółowe decyzje w tym zakresie, podejmował Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie - napisała Monika Lipińska.

Zastępczyni prezydenta wyjaśniła też, że rozważając jakiekolwiek działania w kwestii wynagrodzeń, władze samorządowe muszą mieć na uwadze całą kadrę lubelskiego sektora pomocy społecznej. - Zapewniam przy tym, że nieustannie podejmujemy starania w kierunku poszukiwania coraz to nowych możliwości i źródeł finansowania na rzecz zapewnienia właściwych i bezpiecznych warunków pracy w tym obszarze - czytamy w odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.