Reklama

Reklama

Lublin: W Szkole Podstawowej nr 16 będzie nowa kuchnia? Radny proponuje remont lub przebudowę

Opublikowano: 9 sierpnia 2021 15:27
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: W Szkole Podstawowej nr 16 będzie nowa kuchnia? Radny proponuje remont lub przebudowę - Zdjęcie główne

W Szkole Podstawowej nr 16 będzie nowa kuchnia? Radny proponuje remont lub przebudowę | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Remont lub przebudowę kuchni w Szkole Podstawowej nr 16 proponuje radny Stanisław Brzozowski. Podkreśla m.in., że w szkole jest ponad tysiąc uczniów.

Reklama

Miejski radny Stanisław Brzozowski (niezrzeszony, dawniej Prawo i Sprawiedliwość) napisał interpelację do władz miasta w sprawie kuchni w Szkole Podstawowej nr 16 przy ul. Poturzyńskiej w dzielnicy Czechów. Wnioskuje w niej o zaplanowanie w wieloletniej prognozie finansowej przebudowy lub remontu bloku żywieniowego w budynku szkoły obejmującego odtworzenie własnej kuchni działającej na miejscu w tej placówce

- Własna kuchnia jest dużą zaletą szkoły, nie tylko ze względu na niższe ceny posiłków (choć to także ma niebagatelne znaczenie), ale przede wszystkim ze względu na możliwość pełnej kontroli nad procesem przygotowania i wydawania obiadów uczniów. Kuchnie działają w większości miejskich szkół, brakuje ich jedynie w części podstawówek które przez kilkanaście lat funkcjonowały jako gimnazja (Przed reformą szkolnictwa, Szkoła Podstawowa nr 16 była Gimnazjum nr 16 - przyp.red.) - napisał Stanisław Brzozowski.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Na Dziesiątej i Kośminku pojawią się wybiegi dla psów? Jest odpowiedź miasta

Radny zaznaczył, że szkoła jest bardzo obleganą placówką, bo liczy ponad tysiąc uczniów i 5-7 klas w każdym roczniku. Dlatego Jego zdaniem w pełni zasadne jest przywrócenie funkcjonowania kuchni w jej strukturze. - W tym celu niezbędne jest jednak wykonanie stosownych inwestycji infrastrukturalnych - przekonuje Brzozowski.

Stąd poprosił o możliwie szybkie opracowanie projektu dla tej inwestycji, tak aby mogła ona zostać przekazane do ujęcia w budżecie i realizacji zaraz po planowanych obecnie modernizacjach kuchni w SP nr 7 (ul. Plażowa), SP nr 34 (ul. Kosmowskiej) i SP nr 38 (ul. Pana Wołodyjowskiego).

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.