Reklama

Reklama

Lublin: Na Dziesiątej i Kośminku pojawią się wybiegi dla psów? Jest odpowiedź miasta

Opublikowano: pt, 6 sie 2021 14:37
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Na Dziesiątej i Kośminku pojawią się wybiegi dla psów? Jest odpowiedź miasta - Zdjęcie główne

Lublin: Na Dziesiątej i Kośminku pojawią się wybiegi dla psów? | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Utworzenie wybiegów dla psów w dzielnicach Dziesiąta i Kośminek, zaproponował radny Piotr Choduń. Władze miasta przekazały już odpowiedź.

Reklama

Radny miejski Piotr Choduń (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) skierował interpelację do władz miasta. Proponuje w niej utworzenie wybiegu dla psów w dzielnicach Dziesiąta i Kośminek w okolicach ul. Nadrzecznej, Robotniczej i Skrzynickiej w rejonie ROD im. Adama Mickiewicza.

- Będąc właścicielem psa z którym spaceruję po w/w terenie spotykam wielu mieszkańców ze swoimi pupilami (są to dzielnice z przewagą budynków jednorodzinych), którzy apelują o realizację takiej inwestycji - napisał Piotr Choduń.

Oprócz tego radny przekonuje, że wybiegi dla psów cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Zaznaczył, że świadczy o tym fakt, że w dwóch wybiegach w Parku Ludowym codziennie widuje się dużą liczbę właścicieli ze swoimi czoronogami.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Remont ul. Lubartowskiej. Ratusz odrzucił pomysły radnego

W odpowiedzi Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju poinformował, że w zasobie nieruchomości Skarbu Państwa jest działka położona w pobliżu ul. Nadrzecznej oraz, że w zasobie nieruchomości Gminy Lublin znajduje się nieruchomość położona przy ul. Robotniczej 58/ul. Sokolniki 33. Nieruchomość Skarbu Państwa to tereny znajdujące się w terenie zieleni urządzonej, związanej z wypoczynkowymi i rekreacyjnymi potrzebami społeczeństwa oraz w obszarze ochrony bezpośredniej ujęć wód podziemnych, w korytarzu klimatycznym doliny Czerniejówki. Z kolei gminna działka znajduje się na terenie zieleni urządzonej.

- Realizacja wybiegów dla psów, zgodnie z obowiązującym planem miejscowym, jest możliwa na terenach zieleni publicznej - ZP z podstawowym przeznaczeniem gruntów pod parki, skwery i zieleńce. Zgodnie § 10, ust. 9 pkt 5 uchwały przywołanej wyżej dopuszcza się lokalizację detali urbanistycznych, urządzeń sportowo-rekreacyjnych, placów zabaw, wybiegów dla zwierząt domowych - napisał Artur Szymczyk.

Jednocześnie zastępca prezydenta przypomniał, że ostatnio zrealizowano wybiegi dla psów w Parku Ludowego. Przy czym jeden z nich jest większy od drugiego.

Na koniec Szymczyk zaznaczył, że wybiegi dla psów realizowane są przeważnie w ramach większych zadań lub w ramach rezerwy celowej, którą dysponują Rady Dzielnic.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.