Reklama

Reklama

Lublin: Miasto włączyło się Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Miasto włączyło się Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją - Zdjęcie główne

Miasto włączyło się Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto Lublin włączyło się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją. To choroba, często mylona z obniżeniem nastroju. Miejskie instytucje każdego dnia oferują pomoc w formie spotkań, rozmów telefonicznych bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Reklama

- Depresja to jedna z groźniejszych chorób XXI wieku, dlatego nie wolno jej bagatelizować. Dotyka osoby w różnym wieku, niezależnie od płci, miejsca zamieszkania i statusu społecznego. Występowanie depresji wiąże się ze znaczącym cierpieniem, pogarsza codzienne funkcjonowanie i wpływa niekorzystnie na ogólny stan zdrowia. Pojedyncze objawy depresyjne są jeszcze powszechniejsze i odczuwać je może każdy, w różnych okresach swojego życia. W przypadku jakichkolwiek oznak depresji, należy skontaktować się ze specjalistą. Mieszkańcy Lublina mogą w Ogólnopolskim Dniu Walki z Depresją skorzystać z dodatkowych ofert wsparcia i pomocy, przygotowanych przez lubelskie instytucje i organizacje - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.
 
W ramach współpracy Miasta z podmiotami i organizacjami pozarządowymi z okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją przypadającego 23 lutego, przygotowano specjalną ofertę pomocy dla mieszkańców. Wszystkie zainteresowane osoby mogły skorzystać z proponowanych w tym dniu form wsparcia. Pomoc proponowały: Fundacja Sempre a Frente, I Klinika Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji SP Szpitala Klinicznego Nr 1 w Lublinie, Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie.
 
 
Centrum Interwencji Kryzysowej zachęca do odwiedzania swojej strony internetowej oraz profilu w mediach społecznościowych, gdzie są zamieszczane informacje dotyczące pierwszych symptomów depresji oraz pomocy osobie potrzebującej wsparcia. Natomiast specjaliści z I Kliniki Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji SP Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie przygotowali cykl krótkich webinariów przybliżających problematykę depresji. Zainteresowani mogą zapoznać się z najczęstszymi mitami dotyczącymi tej choroby, jej przyczynami, metodami terapii oraz sposobami zapobiegania depresji. Materiały video dostępne są na stronie internetowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Powstał jeszcze spot edukacyjny, którego celem jest uwrażliwienie na potrzeby osób w kryzysie psychicznym i promowanie wspierającej komunikacji. Film dostępny jest na stronach np. Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy