Reklama

Reklama

Lublin: Nie będzie dodatkowych śmietników na Dziesiątej i Kośminku. Brakuje pieniędzy

Opublikowano: wt, 10 sie 2021 14:50
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Nie będzie dodatkowych śmietników na Dziesiątej i Kośminku. Brakuje pieniędzy - Zdjęcie główne

Nie będzie dodatkowych śmietników na Dziesiątej i Kośminku. Brakuje pieniędzy | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto nie postawi dodatkowych koszy na śmieci w dzielnicach Dziesiąta i Kośminek. O ustawienie śmietników prosił radny Piotr Choduń.

Reklama

Miejski radny Piotr Choduń (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) napisał interpelację do władz miasta. Chodzi o rozważenie zakupu i wskazanie miejsca koszy na śmieci w dzielnicach Dziesiąta i Kośminek w Lublinie przy ul. Nadrzecznej, Robotniczej i Skrzynickiej w rejonie ROD im. Adama Mickiewicza. 

Przypomniał, że na początku roku zwracał się do prezydenta z prośbą o podjęcie działań zmierzających do usunięcia nielegalnych wysypisk śmieci i odpadów w miejscach ogólnodostępnych oraz skutecznych czynności zapobiegających tego typu zdarzeniom w rejonie ogródków działkowych.

- Wydaje mi się ,że dobrą lokalizacją do montażu koszy na śmieci będą wejścia na teren ROD przy tych ulicach. Nadmienić należy, że we wskazanych lokalizacjach brakuje koszy ulicznych, pozwalających na utrzymanie porządku w miejscach publicznych - napisał Piotr Choduń.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Droga utrudnia ruch pieszym i rowerzystom. Radny i mieszkańcy Kośminka chcą uporządkowania

W imieniu Krzysztofa Żuka, odpowiedział Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju. Wyjaśnił, że w budżecie miasta na 2021 rok nie ma zabezpieczonych środków finansowych, które można przeznaczyć na postawienie koszy oraz ich utrzymanie.

- Miasto Lublin cały czas ponosi konsekwencje ustawowych zmian w systemie podatkowym, a od kwietnia 2020 r. stan budżetu miasta skomplikowała sytuacja epidemiczna, która pociąga za sobą negatywne konsekwencje finansowe. Powoduje to znaczny ubytek dochodów miasta. Z uwagi na ten fakt nie można zaspokoić wszystkich oczekiwań mieszkańców, a część przedsięwzięć musi być odłożona w czasie - napisał Artur Szymczyk. 

Ale jednocześnie dodał, że jeśli pojawią się dodatkowe pieniądze, to Zarząd Dróg i Mostów ponownie rozważy możliwość ustawienia koszy na śmieci w miejscach wskazanych przez radnego.

- Informuję również, iż Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie zwróci/ się z prośbą do Komendanta Straży Miejskiej w Lublinie o zwiększenie ilości patroli w celu rozwiązania problemu nielegalnych wysypisk śmieci i odpadów w ww. rejonie ogródków działkowych - podsumowuje zastępca prezydenta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.