Reklama

Lublin otwarty na wolontariuszy zza Buga

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM

Lublin otwarty na wolontariuszy zza Buga - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Lublin rozpoczyna współpracę z wolontariuszami z Ukrainy. Młodzi Ukraińcy pojawią się w Kozim Grodzie w ramach Wolontariatu Europejskiego Erasmus +, dzięki wygranej w projekcie "Interculture: International volungteering for city culture".

Dwie grupy młodych Ukraińców przyjedzie do Lublina latem. Będą pracować przy organizacji dużych imprez miejskich. Wezmą też udział w szkoleniu z zakresu zarządzania projektami, zwłaszcza kulturalnymi.

Pierwsza grupa 24 młodych osób (po 12 ze wschodniej i z zachodniej Ukrainy) przyjedzie do Lublina na 34 dni (w terminie od 18 do 20 sierpnia). Będą współpracować przy obsłudze Carnavalu Sztukmistrzów oraz Jarmarku Jagiellońskiego. Druga grupa to 24 młodych osób (także z obu części Ukrainy) przyjedzie do Lublina na 17 dni (od 12 września do 28 września) na Lubelski Festiwal Legend oraz Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej.

Celem projektu jest pozyskanie wsparcia na realizację dużych corocznych imprez odbywających się w Lublinie. Chodzi przede wszystkim o osoby posługujące się językami naszych wschodnich sąsiadów. Wyposażenie ich w wiedzę i doświadczenie związane z organizacją dużych imprez miejskich, a także zachęcenie do aktywności oraz pogłębienie wzajemnego zrozumienia i otwarcia na inne kultury i różnorodność.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE