Reklama

Lublin opanuje świat softów, interfejsów i kodów. Jutro piąta edycja CHECK IT

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Lublin opanuje świat softów, interfejsów i kodów. Jutro piąta edycja CHECK IT - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości CHECK IT to konferencja, podczas której specjaliści i pasjonaci branży IT dzielą się swoją wiedzą z gośćmi zainteresowanymi światem nowych technologii. Start piątej edycji wydarzenia już jutro o godz. 9:00.

Jedna z największych na Lubelszczyźnie konferencji poświęconym nowym technologiom organizowana jest dzięki ścisłej współpracy Urzędu Miasta z informatycznymi kołami naukowymi działającymi na lubelskich uczelniach wyższych, organizacjami informatycznymi oraz specjalistami z branży IT. Z założenia dedykowana jest młodym osobom zainteresowanym wejściem w świat nowych technologii – licealistom oraz ich nauczycielom. Na konferencję zaproszeni są zarówno fani i pasjonaci branży IT, jak i osoby, którym realia pracy i życia informatyka nie są jeszcze znane.

Konferencja stanowi okazję do nabycia i poszerzenia wiedzy i umiejętności z zakresu branży IT, ale także odkrycia jej emocjonującego oblicza. Organizatorzy pragną udowodnić, że informatyka może być zarówno świetną zabawą, jak i sposobem na zawodową przyszłość. Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w tworzeniu gier, programowaniu robotów i pisaniu aplikacji. Uczniowie szkół średnich poznają reprezentantów środowiska akademickiego, co może ułatwić im decyzję o wyborze kierunku studiów.

W ramach konferencji odbędzie się szereg prelekcji m.in. „Złam swój telefon czyli o bezpieczeństwie”, „Po drugiej stronie lustra – jak wejść do IT i jak tam prosperować”, „Kryptowaluty – technologia przyszłości?” i warsztatów m.in. „Jak zacząć montować filmy – 70 minut praktycznej wiedzy”, „Podstawy modelowania 3D”, „Robotyka”, „Mechaniczne klocki zakłady”. Przewidywana jest także prezentacja zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Wśród nazwisk prelegentów widnieją programiści, przedsiębiorcy na rynku startupowym, webmasterzy, testerzy oprogramowania, menadżerowie, pracownicy naukowi a także jeden z lubelskich youtuberów – LukasTV.
    
Konferencja rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa do 15:00. Wstęp jest bezpłatny.

6 marca (środa)
godz. 9:00-15:00
Lubelski Park Naukowo-Technologiczny
ul. Dobrzańskiego 3
wstęp bezpłatny


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE