Reklama

Reklama

Lublin: Ogród Botaniczny UMCS szykuje się na obchody Trzeciego Maja

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Ogród Botaniczny UMCS szykuje się na obchody Trzeciego Maja - Zdjęcie główne

Ogród Botaniczny UMCS szykuje się na obchody Trzeciego Maja | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja w Ogrodzie Botanicznym UMCS przygotowywane są obchody. W programie jest zwiedzanie, otwarcie "Miasteczka sarmackiego" i wspólne śpiewanie.

Reklama

"Śladami polskiej historii"

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i NSZZ "Solidarność” UMCS organizują żywą lekcję z dziejów Polski pn. "Śladami polskiej historii”, która odbędzie się 3 maja w Ogrodzie Botanicznym przy ul. Willowej.

- Spotkanie ma na celu ukazanie wielowiekowej tradycji duchowej i materialnej Polski oraz pokazanie poprzez rekonstrukcje bogatej historii naszego narodu i walki o niepodległość. Przypomnimy ważne wydarzenia historyczne i wzbudzimy pamięć o bohaterach poprzednich pokoleń - wyjaśnia Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS w Lublinie.

Uczestnictwo w wydarzeniu w cenie biletu wstępu do Ogrodu Botanicznego UMCS

Program


13.00 – zwiedzanie Reduty Tadeusza Kościuszki, wybudowanej podczas walk w obronie Konstytucji 3 maja, które poprowadzi dr Mieczysław Kseniak;

13.30–16.00 – otwarcie „Miasteczka sarmackiego”, gdzie grupy rekonstrukcyjne przybliżą historię Polski z okresu XV–XVII w., prezentując uzbrojenie, zwyczaje oraz inscenizując walki białą bronią; w przygotowanie miasteczka włączą się grupy rekonstrukcji historycznych, działające na terenie województwa lubelskiego: Stowarzyszenie Krzewienia Wiedzy Historycznej Lubelska Chorągiew Husarska, Chorągiew Zamku w Zawieprzycach Atanazego Miączyńskiego Herbu Suche Komnaty, Stowarzyszenie Chorągiew Husarska Ziemi Lubelskiej, Bractwo rycerskie imienia Xięcia Jeremiego Wiśniowieckiego, Towarzystwo Pamięci 7-go Pułku Ułanów Lubelskich im. Gen. K. Sosnowskiego i Związek Piłsudczyków RP Okręg Ziemi Lubelskiej;

16.30–18.00 – wspólne śpiewanie polskich pieśni patriotycznych z chórem „Beliniacy”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy