Reklama

Reklama

Lublin: Nowa linia autobusowa połączy Czechów i Czuby

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Nowa linia autobusowa połączy Czechów i Czuby - Zdjęcie główne

Nowa linia autobusowa połączy Czechów i Czuby | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na ulice miasta wyjedzie nowa linia autobusowa - nr 46. Ma połączyć dzielnice Czechów i Czuby. Jej trasa będzie przebiegać przez centrum.

Reklama

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie w związku z oddaniem do użytkowania wyremontowanych Al. Racławickich i potrzebami mieszkańców, do siatki połączeń wprowadzi nową linię - nr 46. Postulat utworzenia linii, w 2015 roku był tematem poruszanym w ramach szerokich konsultacji, prowadzonych w poszczególnych dzielnicach miasta. Potrzebę utworzenia takiego połączenia zgłaszały Rady Dzielnicy, miejscy radni i mieszkańcy dzielnic - szczególnie Czechowa i Czubów.

- Głównym celem uruchomienia nowej linii nr 46, ma być zapewnienie szybkiego połączenia południowych i  północnych dzielnic mieszkaniowych Lublina (Czuby, Węglin i Czechów), skrajem Śródmieścia, z wykorzystaniem nowej infrastruktury komunikacyjno-drogowej oraz nowopowstałych węzłów/pętli przesiadkowych przy ul. Wróblej i ul. Choiny. Takie rozwiązanie usprawni obsługę komunikacją w ww. ciągu, zapewniając szybki dojazd z dużych i ciągle intensywnie rozbudowujących się dzielnic mieszkaniowych Lublina m.in. do ośrodków akademickich i szkolnych oraz centrum - wyjaśnia ZTM w Lublinie.

Przeprowadzano analizy tzw. punktowych potoków pasażerskich na Czubach i Czechowie, czyli gdzie i kiedy jest najwięcej pasażerów. Najwięcej ich było w relacji Czuby – Czechów godzinach szczytu. Stąd ZTM chce, żeby w pierwszym etapie obsługa komunikacyjna nową relacją odbywała się w godzinach porannego i popołudniowego szczytu. - Będziemy obserwować rozwój tej linii, a ma ona wszelkie predyspozycje, aby stać się w przyszłości trzonem - tzw. "kręgosłupem” komunikacyjnym miasta, czyli jedną z głównych linii - dodaje ZTM.

Trasa linii nr 46 to: pętla przy ul. Wróblej – al. Kraśnicka – Jana Pawła II – Filaretów – Głęboka – Sowińskiego – Poniatowskiego – Smorawińskiego – Kompozytorów Polskich – Elsnera – Choiny – pętla przy ul. Choiny.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Znowu można latać samolotem do Gdańska

- Tak zaplanowana trasa poza oczywistym aspektem szybkiego połączenia dzielnic Czechowa - Czuby i Węglin przez centrum, da także możliwość pozostawienia auta podlubelskim pasażerom na parkingu typu Park&Ride zlokalizowanym na pętli przy ul. Choiny czy węźle przesiadkowym przy ul. Wróblej i umożliwi dalszą podróż komunikacją miejską - zaznacza ZTM.

Nowa linia ma zostać uruchomiona w II połowie grudnia. Będzie w pełni obsługiwana przez ekologiczne i zeroemisyjne autobusy elektryczne marki Solaris. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy