Reklama

Reklama

Lublin: Pocztowcy chcą przedłużenia trasy autobusu

Opublikowano: pon, 15 lis 2021 13:02
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Lublin: Pocztowcy chcą przedłużenia trasy autobusu - Zdjęcie główne

Pocztowcy chcą przedłużenia trasy autobusu | foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wydłużenia trasy linii autobusu nr 23, chcą pracownicy Poczty Polskiej, która ma swoją siedzibę na Felinie. W ich imieniu, o pomoc do władz miasta, zwrócił się radny Stanisław Brzozowski.

Reklama

Pracownicy Poczty Polskiej zwrócili się do radnego miejskiego Stanisława Brzozowskiego (niezrzeszony) z prośbą o pomoc w sprawie przedłużenia trasy autobusu linii nr 23. Chodzi o wydłużenie do Strefy Felin Europark. Pocztowcy pracują w strefie ekonomicznej - przy ul. Mortiza, a siedziba firmy znajduje się w odległości jednego przystanku za Felinem.

- Jest to dość długi odcinek drogi, bez możliwości pokonania go chodnikiem. Zatem nasz dojazd do pracy komunikacją miejską uzależniony jest od właściwego ułożenia przez ZTM kursów miejskiej, poprzez wydłużenie niektórych z nich, w określonych godzinach do przystanku Felin Euorpark - czytamy w piśmie pracowników Poczty Polskiej do radnego.

Pocztowcy wnioskują o umożliwienie dojazdu do strefy ekonomicznej dla pracowników, którzy wysiadają na przystanku przy ul. Ruskiej. Przypominają jednocześnie, że linia nr 23 została skrócona i autobusy nie dojeżdżają teraz do strefy Felin Europark. Proszą o dosotosowanie godzin przyjazdów i odjazdów do godz pracy, czyli umożliwienie dojazdu do pracy na godzinę 06.00, 07.00 i 14.00 oraz powrotu z pracy o godz. 14.00, 15.00 i 22.00. Podkreślją też, że w okolicy ich firmy działają inne przedsiębiorstwa i ich pracownikom również ułatwiłoby to dojazd. Dodają również, że jeśli będzie można dojechać autobusem do pracy, to wpłynie to pozytywnie na środowisko, bo pracownicy nie będą musieli dojeżdżać swoimi samochodami.

- Jednocześnie podkreślamy, że ewentualnie przedłużenie linii 23 powinno nastąpić przy pozostawieniu aktualnie obowiązujących kursów - czytamy w piśmie. - Z uwagi na wzrost zatrudnienia w naszej spółce oraz wielokrotne wnioski naszych pracowników, co do uruchomienia dodatkowej trasy, prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby.

Radny Brzozowski skierował interpelację do władz miasta w tej sprawie.

- Wydaje się, że wydłużenie linii autobusy nr 23 o jeden przystanek nie powinno być szczególnie trudnym zadaniem do zrealizowania, a spodziewane korzyści będą dwojakiego rodzaju - napisał Stanisław Brzozowski.

Radny przekonuje, że pracownicy Poczty uzyskają dzięki temu możliwość dojazdu do pracy, a komunikacja miejska zyska więcej pasażerów, bo nie będzie już konieczności dojazdu własnym samochodem, co z kolei wiąże się według Brzozowskiego, z czystszym powietrzem.

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy