Reklama

Reklama

Lublin: Nagrody za najlepsze prace dyplomowe przyznane. Prace dotyczą rozwoju gospodarczego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Nagrody za najlepsze prace dyplomowe przyznane. Prace dotyczą rozwoju gospodarczego - Zdjęcie główne

Nagrody za najlepsze prace dyplomowe przyznane. Prace dotyczą rozwoju gospodarczego | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Znani są już laureaci XII edycji Konkursu Prezydenta Miasta Lublin na najlepszą pracę dyplomową poświęconą tematyce rozwoju gospodarczego miasta. W tym roku Komisja Konkursowa doceniła cztery prace w kategorii prac magisterskich, licencjackich i inżynierskich oraz po raz pierwszy w historii Konkursu, pracę w kategorii prac doktorskich.

Reklama

Konkurs Prezydenta Miasta Lublin na najlepszą pracę dyplomową poświęconą rozwojowi gospodarczemu miasta ma wieloletnią tradycję i organizowany jest od 2010 r. Celem jest zwiększenie zainteresowania studentów zagadnieniami związanymi z szeroko rozumianym rozwojem lokalnym, głównie w kontekście gospodarczym, społecznym, kulturowym i środowiskowym oraz zachęcenie studentów do podejmowania tej tematyki w swojej pracy badawczej.

- Od dwunastu lat konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem, pokazując, że tematyka związana z rozwojem gospodarczym Lublina jest doskonałym podłożem do pracy badawczej. Zgłoszone w tegorocznej edycji prace dyplomowe prezentują wysoki poziom, a wśród nich po raz pierwszy pojawiła się również praca doktorska. Poprzez udział w konkursie autorzy zyskują szansę na zaprezentowanie swoich opracowań szerszemu gronu odbiorców, a także na wdrożenie ich w rzeczywiste procesy związane z rozwojem Lublina i funkcjonowaniem miasta. Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a laureatom gratuluję i życzę kolejnych sukcesów - mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W kategorii prac magisterskich, licencjackich i inżynierskich nagrodę główną o wartości 6 tys. zł otrzymał student Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Radosław Gryczan, za pracę "Wielokryterialne wspomaganie decyzji wyboru atrakcji turystyczno-rekreacyjnych województwa lubelskiego wybranymi algorytmami”. Praca została napisana pod kierunkiem dr Michała Horodelskiego z Wydziału Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu KUL.

Wyróżnienia w wysokości 2 tys. zł otrzymały dwie osoby. Wśród nich jest Mariia Faryliuk, studentka Politechniki Lubelskiej, za pracę "Adaptacja budynków pofolwarcznych przy ul. Malwowej w Lublinie na potrzeby funkcji oświatowej”. Promotorem pracy jest mgr inż. arch. Michał Dmitruk z Wydziału Budownictwa i Architektury PL. Drugą wyróżnioną osobą jest Damian Zarębski, student Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, za pracę "Metoda wskaźnikowej oceny stopnia zanieczyszczenia wizualnego krajobrazu nośnikami reklamowymi”, napisaną w ramach seminarium dyplomowego dr Szymona Chmielewskiego z Wydziału Agrobioinżynierii UP.

Komisja Konkursowa zdecydowała również o przyznaniu wyróżnienia w postaci trzymiesięcznej płatnej praktyki absolwenckiej w Urzędzie Miasta Lublin, z łącznym świadczeniem pieniężnym w wysokości 4,5 tys. zł, dla Magdaleny Abramowicz, studentki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, za pracę "Tereny zieleni dzielnicy Czuby Południowe w Lublinie jako obszar sprzyjający występowaniu pszczołowatych i innych zapylaczy”. Praca powstała pod kierunkiem dr hab. Magdaleny Lubiarz, z Wydziału Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu KUL.

Po raz pierwszy w historii Konkursu nagrodzono również pracę doktorską. Wyróżnienie o wartości 2 tys. zł otrzymała studentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Kamila Kasprzak-Drozd, za pracę "Badanie zawartości związków polifenolowych oraz aktywności antyoksydacyjnej nowych produktów stanowiących potencjalną żywność funkcjonalną”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy