Reklama

Lublin na weekend 28-30 czerwca

Opublikowano: pt, 28 cze 2019 12:16
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Lublin na weekend 28-30 czerwca  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sprawdźcie, co ciekawego dzieje się w Lublinie w ten weekend!

Koncerty
Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival to festiwal umożliwiający obcowanie z najciekawszymi zjawiskami muzycznymi na styku gatunków, tradycji i wpływów kulturowych. To jedno z najbardziej inspirujących i odkrywczych wydarzeń muzycznych w Polsce, które pozwala usłyszeć w sercu Lublina światowe gwiazdy i muzyczne odkrycia.

Miki Wielecki i Senhor Efebo dwóch muzyków związanych ze sceną klubową. Ich odwieczną misją jest prezentowanie publiczności szeroko rozumianej muzyki tropikalnej która w ostatnim czasie napływa do europy coraz szerszymi kanałami. Połączenie elektroniki i instrumentów perkusyjnych to ich język którym będą się z wami komunikować.

Podczas obchodów 450. rocznicy Unii Lubelskiej, w Filharmonii Lubelskiej odbędzie się koncert "Poeta fortepianu.Ocalone od zapomnienia" poświęcony twórczości wileńskiego kompozytora Gedymina Prospera Rodkiewicza" 1834-1891 w wykonaniu dr. Włodziemierza Lebieckiego.G. Rodkiewicz był kontynuatorem tradycji muzycznych Fryderyka Chopina i Franciszka Liszta, jego dorobek kompozytorski charakteryzuje się bogactwem różnorodności obejmującym miniatury narodowe – tańce stylizowane jak również dzieła o charakterze wirtuozowskim.

Złap balans zaprasza na regularne koncerty terapeutyczne! W każdy piątek o godzinie 20:00 będziemy przez nieco ponad godzinę zatapiać się w dźwiękach terapeutycznych mis, gongu i innych wspaniałych instrumentów.

Most Kultury zaprasza na koncert zespołu Agnieszki Kołczewskiej Młode Djembe z uczestnikami czerwcowych warsztatów bębniarskich. Zespół zagra na bębnach djembe oraz marakasach, reco-reco, cowbell itp. rytmy afrykańskie, kubańskie, azjatyckie, własne kompozycje i aranżacje okraszone śpiewem obrzędowym (m.in. Tumbao, Yeruba, Magun, Sulewule).

Spektakle, seanse
CSK zaprasza na spektakl “Zły”. Tytułowy Zły w przeszłości zajmował się działalnością przestępczą, za którą otrzymał i odsiedział kilkuletni wyrok. Dzięki spotkaniu ze sztuką odmienił swoje życie i obecnie jest aktorem. Spektakl prowadzi nas przez pasmo przemian jakim jest życie ex-gangstera osadzone w okresie transformacji Polski.

Centrum Kultury zaprasza na seans filmu "Rocketman". Poznamy Eltona Johna na chwilę przed przełomem w jego karierze. „Rocketman” to niezwykła podróż przez życie – od nieśmiałego geniusza pianina Reginalda Dwighta po absolutną międzynarodową megagwiazdę popu, znaną jako Elton John.

Spotkania, spacery
Muzeum Lubelskie zaprasza na spotkanie 28 czerwca w Pałacu Lubomirskich. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną założenia i scenariusz wystawy stałej tworzonego oddziału Muzeum Lubelskiego w Lublinie „Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej”.

Tych, którzy nie mają planów na niedzielny wieczór 30 czerwca, zapraszamy na Most Kultury, animacje, nauka tańca i zabawa w rytmach karaibskich od 20:00 do 24:00. Nie zabraknie również pokazów tańca!

W niedzielę na schodach Zamku Lubelskiego, w wigilię podpisania aktu Unii Lubelskiej wszyscy chętni będą mogli uczcić śpiewem rocznicę, gdy to król Zygmunt August dziękował Bogu za pomoc i opiekę dla dobra Rzeczypospolitej. Centralnym punktem Wydarzenia będzie wspólne odśpiewanie pieśni "Te Deum" w wersji milenijnej, po uprzedniej rekonstrukcji historycznej przedstawiającej wyjazd orszaku królewskiego Zygmunta Augusta z Zamku.

Między Słowami zaprasza wszystkich, którzy kochają książki, fotografię i kameralne księgarnie. Przy małym co nieco porozmawiamy o literaturze, naszych pasjach czytelniczych oraz roli księgarń stacjonarnych jako nieformalnych ośrodków kultury, gdzie można posłuchać koncertu, obejrzeć wystawę lub wziąć udział w warsztatach. Miejsc nie tylko oferujących dobre książki, ale również wspaniale spędzony czas!

Zapraszamy na spacer sąsiedzki po Bronowicach. Największą atrakcją ich jest możliwość wspólnego zapuszczania się w zakamarki dzielnicy. Odkryjesz skróty, opuszczone budynki, poznasz historię Bronowic oraz ich obecny urok. Spacer jest dla osób lubiących długie przechadzki, myszkowanie po mieście. Osób, które nie lękają się zakamarków. Dzieci są mile widziane pod opieką osób dorosłych.

Przez ponad 500 lat Wieniawa była samodzielnym miasteczkiem i dopiero w 1916 roku została włączona w administracyjny obszar Lublina. Jej historia jest niezwykle intrygująca. Podczas spaceru, na który zaprasza PTTK będziecie mieli okazję poznać lepiej tę dzielnicę!

Warsztaty Kultury zapraszają na spacer fotograficzny śladami Edwarda Hartwiga. Spacer zaułkami Starego Miasta poprowadzi Roman Krawczenko, artysta tworzący fotografie techniką ambrotypii.

Warsztaty
Minimalistyczny wianek wykonany z najwyższej jakości włoskiej krepiny, zachowany w duchu less waste oprócz swojej symboliki, może stać się doskonałą ozdobą Twojego ślubu, wnętrza lub pięknym, własnoręcznie wykonanym prezentem. Papierowa dekoracja jest alternatywą dla wszechobecnego plastiku. Stwórz unikatowy wianek z Folkisz!

Dzielnicowy Dom Kultury Czuby Południowe zaprasza na warsztat O zdrowych chwastach. W świat zielnych przepisów wprowadzi nas Agata Kornacka z Czas na zielone - Agata Kornacka. Na warsztacie o zdrowych i jadanych chwastach przygotujemy kilka prostych potraw z tego, co na przełomie czerwca i lipca rośnie dziko.

Wystawy
Tegoroczny projekt „6. Międzynarodowych spotkań ze sztuką”, organizowany w dniach 25.06.2019- 6.07.2019 r., w ramach jubileuszu obchodów 450-lecia podpisania Unii, jest cyklicznym wydarzeniem będącym kontynuacją spotkań zapoczątkowanych w 2014 r. i nawiązujących do odbywających się w latach 70-tych Lubelskich Spotkań Artystycznych. Do udziału w „6. Międzynarodowych spotkaniach ze sztuką - Lublin 2019”, zaprosiliśmy 35-ciu artystów plastyków z Polski oraz Litwy. Twórcy z różnych krajów, środowisk oraz dziedzin sztuki wspólnie realizowali swoje projekty. Ponadto ekspozycja będzie prezentowana w drugiej połowie września w Wilnie w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Litwy.

Sport
36. PZLA Mistrzostwa Polski U23 w Lekkiej Atletyce odbędą się w Lublinie na dniach 29-30 czerwca 2019 roku. Miejscem rywalizacji najlepszych młodych polskich lekkoatletów będzie Stadion Lekkoatletyczny przy ul. Piłsudskiego 22. Serdecznie zapraszamy do kibicowania - wstęp bezpłatny!

Porozumienie Rowerowe zaprasza na Letnie Przejażdżki Rowerowe. Wycieczki będą odbywać się rekreacyjnym tempem, z ekspertami od edukacji rowerowej, z zabezpieczeniem przejazdu. Chcesz spędzić wakacje aktywnie? Trasy liczą około 60+ km. Każda z wycieczek będzie zawierała moduł animacyjny, skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej. W docelowym miejscu wyprawy zorganizowana będzie przerwa, gdzie zostaną przeprowadzone konkursy wiedzy ogólnej o rowerach i przepisach ruchu drogowego z drobnymi nagrodami. Ponadto będzie zorganizowane serwisowanie rowerów i warsztaty umiejętnościowe z podstaw serwisowania – „Rowerowe ABC”.

Masa Krytyczna to wspólny, spontaniczny przejazd rowerowy ulicami miasta, mający na celu spotkanie lubelskich rowerzystów, pokazanie ich obecności w przestrzeni publicznej i zwrócenie uwagi na ich problemy. Masa Krytyczna odbywa się w każdy ostatni piątek miesiąca. W Lublinie tradycyjnie rozpoczyna się na Placu Litewskim o godzinie 18:00, a kończy pod Ratuszem na Placu Łokietka. Tempo przejazdu to około 12 km/h, a więc takie aby wszyscy rowerzyści czuli się komfortowo.

W niedzielę 30 czerwca o 19:00 Speed Car Motor Lublin podejmie na własnym torze drużynę Stelmet Falubaz Zielona Góra. Nie może Was zabraknąć na trybunach! Pokażmy że Lublin to żużel i dopingiem pomóżmy naszym zawodnikom!

Dla dzieci
Galeria Labirynt zaprasza na warsztaty sensoryczne dla dzieci w wieku 3-6 lat. Uczestnicy i uczestniczki warsztatów wraz z opiekunami przenoszą się w pobudzający zmysły świat pełen pachnących oraz mieniących się różnymi kolorami mas, które powstają na bazie produktów spożywczych, oraz innych materiałów działających na zmysły. Ćwiczymy zabawę z fakturami i zapachami, przezwyciężamy prawa ciążenia oraz tworzymy własne farby.

Wakacje to świetny czas na poznawanie i obserwację przyrody, a Ogród Botaniczny to doskonałe miejsce do obcowania z naturą. Ogród zaprasza dzieci w wieku 7-10 lat na kolejną edycję Letniej Akademii Młodego Przyrodnika. Każdego dnia młodzi odkrywcy będą mieli okazję poznać tajniki wiedzy botanicznej, ogrodniczej i florystycznej. A wszystko to w formie łatwej, przyjemnej i sprzyjającej zabawy.

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE