Reklama

Reklama

Lublin: Na Felinie będą lepsze drogi i oświetlenie. Miasto ogłosiło przetargi

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Na Felinie będą lepsze drogi i oświetlenie. Miasto ogłosiło przetargi - Zdjęcie główne

Dzielnica Felin | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowe chodniki, ścieżka rowerowa oraz nowe oświetlenie przy chodnikach i jezdniach - te wszystkie inwestycje planowane są w dzielnicy Felin. Miasto ogłosiło przetargi na dwa zadania drogowe. Z takich nowości mieszkańcy skorzystają w przyszłe wakacje.

Reklama

- Ogłoszone postępowania pozwolą na realizację kolejnych działań na terenie dzielnicy Felin, które mają na celu poprawę infrastruktury drogowej. Budowa brakujących odcinków chodników domknie istniejący tam układ ciągów pieszych oraz wpłynie na komfort i bezpieczeństwo poruszania się mieszkańców. To kontynuacja zadań zakończonych przez nas w latach ubiegłych, zarówno ze środków Budżetu Obywatelskiego, jak i w ramach projektu unijnego związanego z budową węzłów przesiadkowych. Dzięki dodatkowemu dofinansowaniu, jakie Miasto otrzymało ze środków UE, możliwa jest między innymi budowa chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Franczaka "Lalka” wraz z oświetleniem - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

Pierwszy przetarg dotyczy budowy chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Franczaka "Lalka” wraz z oświetleniem, po stronie nowo powstałego węzła przesiadkowego. Inwestycja obejmuje wykonanie chodnika o długości około 650 m, na fragmencie od ul. Doświadczalnej do zakończenia istniejącego chodnika przed skrzyżowaniem ul. Królowej Bony z ul. Józefa Franczaka "Lalka”. W zakres wchodzi również budowa ścieżki rowerowej wzdłuż nowego chodnika. Zaplanowano też budowę oświetlenia. Łącznie powstanie 85 nowych latarni oświetlenia ulicznego. Montaż oświetlenia obejmuje cały odcinek budowanego chodnika i ścieżki rowerowej tj. od ul. Dekutowskiego do ul. Królowej Bony. Zostanie również wykonane oświetlenie jezdni ul. Józefa Franczaka "Lalka” na brakującym odcinku tj. od ul. Kazimierza Jagiellończyka do ul. Królowej Bony. Łącznie zostanie wybudowana sieć oświetlenia o długości ok. 1700 m. Wykonawca zbuduje również kanał technologiczny, przepusty w ciągu istniejących rowów przydrożnych wraz z odbudową rowów oraz wykona oznakowanie pionowe i poziome.

Kolejny odcinek chodnika powstanie po stronie osiedla Nowy Felin. W ramach drugiego przetargu zaplanowano budowę chodnika o długości około 450 m, zaczynając od istniejącego chodnika przy Inkubatorze Przedsiębiorczości do przystanku komunikacji miejskiej przy granicy miasta. To realizacja projektu z VIII edycji Budżetu Obywatelskiego "Bezpieczna ulica - uzupełnienie oświetlenia wzdłuż ul. Franczaka Lalka i budowa chodnika po stronie os. Nowy Felin”, na który głosowało 769 osób.

W obu przypadkach wykonawca ma 6 miesięcy na realizację.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy