Reklama

Reklama

Lublin: Na ul. Dolnej 3 Maja brakuje oświetlenia. Radny uważa, że jest niezbędne

Opublikowano: ndz, 15 sie 2021 10:57
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Na ul. Dolnej 3 Maja brakuje oświetlenia. Radny uważa, że jest niezbędne - Zdjęcie główne

Lublin: Na ul. Dolnej 3 Maja brakuje oświetlenia. Radny uważa, że jest niezbędne | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stanisław Brzozowski z Rady Miasta Lublin zgłosił władzom miasta, że konieczne jest odtworzenie jednego ze słupów oświetleniowych przy ul. Dolnej 3 Maja. Uważa, że jest to niezbędne dla oświetlenia ulicy. Władze miasta przekazały odpowiedź.

Reklama

Miejski radny Stanisław Brzozowski (niezrzeszony, dawniej Prawo i Sprawiedliwość) skierował interpelację do władz miasta w sprawie słupa oświetleniowego przy ulicy Dolna 3 Maja. Podkreślił w niej, że w związku z zaawansowaną budową nowego hotelu przy ul. Dolnej 3 Maja prosi, aby Zarząd Dróg i Mostów wyegzekwował od inwestora właściwe odtworzenie słupa oświetleniow go nr 7 przy tej ulicy.

- Przedmiotowy punkt oświetleniowy został zlikwidowany kilka lat temu w związku z wyburzeniem starego budynku o adresie Dolna 3 Maja 9, gdyż funkcjonował on przez lata jako oprawa zawieszona na elewacji tej kamieniczki. Inwestor budowy nowego hotelu został słusznie zobowiązany do jego odtworzenia, co jest niezbędne dla zapewnienia równomiernego oświetlenia tej drogi - napisał Stanisław Brzozowski.

Radny wyjaśnił dalej, że na samym początku inwestycji ustawiono latarnię na swoim miejscu, jednak wraz z postępem budowy została zdemontowana, bo kolidowała m.in. z niezbędnym rusztowaniem. Dodał, że obecnie budowa zbliża się do końca, nie ma już kolizji dla tego słupa i powinien on szybko wrócić na swoje miejsce.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Podwyżki dla pracowników MOPR? Radna uważa, że się należą

- W przeciwnym razie, jeśli teraz ZDiM nie podejmie stosownej interwencji, może okazać się niemożliwe późniejsze przywrócenie latarni nr 7 na koszt inwestora i zadanie to obciąży budżet gminny, co byłoby sytuacją niedopuszczalną - podsumowuje Brzozowski.

Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozowju odpowiedział, że przebudowa oświetlenia drogowego w tym rejonie nie jest wykonywana przez Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, a realizuje ją inwestor budujący w tym miejscu hotel.

- Ze względu na kolizję wcześniejszego oświetlenia z planowanym obiektem Inwestor opracował dokumentację przebudowy oświetlenia wzdłuż wskazanego fragmentu ulicy Dolna 3-go Maja - wyjaśnia Artur Szymczyk.

Oprócz tego, dodał, że odbiory - w tym m. in. sprawdzenie zgodności realizacji prac z zatwierdzoną dokumentacją - zostaną podjęte przez Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie wspólnie z PGE Dystrybucja S.A. w momencie gdy, inwestor lub działający w jego imieniu wykonawca zrealizuje planowane prace, zgłosi je do odbioru oraz przedstawi wymaganą dokumentację techniczną i prawną. - Na dzień dzisiejszy takie zgłoszenie nie wpłynęło - podsumowuje zastępca prezydenta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.