Reklama

Reklama

Lublin: Można spacerować i poznawać nietoperze. Powstała ścieżka przyrodnicza

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Można spacerować i poznawać nietoperze. Powstała ścieżka przyrodnicza - Zdjęcie główne

Można spacerować i poznawać nietoperze. Powstała ścieżka przyrodnicza | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy mogą spacerować niedawno powstałą ścieżką przyrodniczą "Nietoperze doliny Bystrzycy”. Znajduje się ona w przebiegu istniejącej ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki Bystrzycy. Zaczyna się się w Parku Ludowym, a kończy nad Zalewem Zemborzyckim.

Reklama

- Ścieżka przyrodnicza "Nietoperze doliny Bystrzycy” powstała, aby uświadomić mieszkańcom Lublina, jak ważną rolę nietoperze odgrywają w środowisku. Razem z jerzykami są one bowiem naturalną bronią w walce z komarami i innymi szkodliwymi owadami. Mamy również nadzieję, że dzięki tej inicjatywie Lublinianie będą mieli okazję lepiej poznać te niewielkie zwierzęta i przestaną one budzić negatywne skojarzenia - mówi Blanka Rdest-Dudak, dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej.
 
Ścieżka powstała w ramach "Projektu Czynnej Ochrony Nietoperzy w Dolinie Bystrzycy”. Przy drodze zamontowano 90 budek i 14 schronów dla nietoperzy i 5 tablic informacyjno-edukacyjnych. Tablice, budki i schrony rozmieszczono w okolicy ścieżki rowerowej na wysokości Parku Ludowego, za mostem na al. Piłsudskiego; na rozwidleniu ścieżki rowerowej przy moście na ul. Krochmalnej; przy kładce nad rzeką Bystrzycą na osiedlu Nałkowskich i przy zaporze nad Zalewem Zemborzyckim.
 
- Na tablicach informacyjno-edukacyjnych znalazły się informacje prezentujące sylwetki tych drobnych, licznie występujących na terenie naszego miasta ssaków. Mieszkańcy dowiedzą się z nich m.in. o biologii nietoperzy, występujących w mieście gatunkach, zagrożeniach na jakie są narażone oraz potrzebie ich ochrony - wyjaśnia Anna Czerwonka z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublina.
 
 
Projekt realizowany jest przez Fundację Dla Przyrody i Miasto Lublin. Miasto włączyło się w akcję w ramach zadania realizowanego z VII edycji Budżetu Obywatelskiego "Stop Komarom! Witajcie jerzyki! Zakup i montaż 1000 budek dla jerzyków na terenie miasta Lublin”. Na projekt głosowało 2003 osoby.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy