Reklama

Reklama

Lublin: Mieszkańcy mogą oferować nocleg Ukraińcom. Można to zgłosić przez Contact Center

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Mieszkańcy mogą oferować nocleg Ukraińcom. Można to zgłosić przez Contact Center - Zdjęcie główne

Mieszkańcy mogą oferować nocleg Ukraińcom. Można to zgłosić przez Contact Center | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy za pośrednictwem miejskiego Contact Center mogą zgłosić możliwość udostępnienia pokoju, mieszkania czy domu na czasowy pobyt dla obywateli z Ukrainy.

Reklama

W związku z inwazją Rosji na Ukrainę, wielu obywateli Ukrainy szuka schronienia w Lublinie. Miasto wspiera działania związane z organizowaniem noclegu w domach prywatnych dla osób uciekających przed wojną w Ukrainie.
 
- Lublinianie od pierwszych dni wojny w Ukrainie pokazują wielkie zaangażowanie w pomoc obywatelom tego kraju, którzy szukają schronienia w naszym mieście. Aby ułatwić mieszkańcom zgłaszanie tej pomocy, udostępniamy numer telefonu, pod którym przyjmowane są informacje o możliwości udzielania noclegów dla obywateli Ukrainy w domach prywatnych. W ten sposób wspieramy działania Lubelskiego Społecznego Komitetu Pomocy Ukrainie, który wśród wielu realizowanych przez siebie zadań pomocowych, zajmuje się także koordynacją działań w zakresie przydzielania miejsc zakwaterowania w domach prywatnych i prowadzi bazę dostępnych noclegów. Uruchomiony numer telefonu to dodatkowa forma kontaktu dla osób, które chcą pomóc przyjmując pod swój dach osoby w potrzebie. Dziękuję wszystkim, którzy już otworzyli swoje domy i serca dla ukraińskich rodzin - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
Zgłoszenia możliwości udzielenia noclegu można dokonać pod numerem telefonu 81 466 1000, od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.45-15.15. Jednocześnie można to zgłaszać on-line przez formularz przygotowany przez Lubelski Społeczny Komitet Pomocy Ukrainie.
 
Dodatkowo, mieszkańcy, którzy przyjęli pod swój dach osoby z Ukrainy, mogą liczyć na wsparcie i pod numerem telefonu 882 431 094 zgłosić zapotrzebowanie na rzeczy niezbędne ukraińskim rodzinom.
 
 
- Takie zapotrzebowanie można również zgłaszać w działających punktach wydawania paczek żywnościowych i suchego prowiantu. Pierwszy punkt znajduje się na terenie miasteczka ruchu drogowego przy Al. Zygmuntowskich 4 (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00), a drugi znajduje się przy ul. Popiełuszki 35 a (od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-17.00 oraz w soboty w godz.10.00-12.00) - wyjaśnia Anna Czerwonka z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy