Reklama

Reklama

Lublin: Miasto wyróżnione przez magazyn Forbes

Opublikowano: ndz, 17 paź 2021 11:13
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Miasto wyróżnione przez magazyn Forbes - Zdjęcie główne

Miasto wyróżnione przez magazyn Forbes | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Lublin zajął 3. miejsce w rankingu "Miast Przyjaznych dla Biznesu” w kategorii miast powyżej 300 tys. mieszkańców, dzieląc podium z Krakowem i Wrocławiem. Organizatorem rankingu jest Magazyn Forbes.

Reklama

- Lublin przeżywa jeden z najlepszych okresów w swojej gospodarczej historii. Nasze miasto to nowoczesny, wyspecjalizowany w wielu branżach gospodarczy ekosystem. Jego filarami są innowacyjność, potencjał i kwalifikacje kapitału ludzkiego, wysoka jakość życia oraz dobre otoczenie do prowadzenia biznesu, a przy tym inteligentny rozwój zgodny z koncepcją smart city. Od lat z sukcesem realizujemy strategię, której podstawą jest tworzenie jak najlepszych warunków dla działalności gospodarczej w mieście i przyciąganie do Lublina nowych inwestorów. Wyróżnienie w prestiżowym rankingu Magazynu Forbes potwierdza, że Miasto Lublin jest przyjaznym środowiskiem do budowy i rozwoju przedsiębiorczości, a lata naszej intensywnej pracy przynoszą wymierne efekty - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Magazyn Forbes to czasopismo biznesowe na świecie zajmujące się gospodarką i rozwojem biznesu. Ranking ranking od 2007 roku. Zestawienie powstaje w oparciu o analizę zmian w liczbie podmiotów prowadzących działalność gospodarczą na terenie danego samorządu. W Lublinie w 2020 roku w porównaniu do 2019 r. liczba zarejestrowanych w rejestrze REGON przedsiębiorstw wzrosła o 4,1%.

Od tego roku ranking polskiej edycji rozstrzygany jest w trakcie cyklu wydarzeń "Local Trends” - Europejskiego Forum Samorządności. "Local Trends” to projekt zainicjowany przez Jacka Jaśkowiaka prezydenta Miasta Poznania i Jacka Karnowskiego prezydenta Miasta Sopotu, we współpracy z partnerami strategicznymi: Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, Unią Metropolii Polskich, Związkiem Miast Polskich i Związkiem Gmin Wiejskich.

Ogłoszenie wyników rankingu odbyło się 11 października w Poznaniu w ramach Europejskiego Forum Samorządności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.