Reklama

Reklama

Lublin: Miasto pomoże działkowcom w inwestycjach. Wpłynęło kilkadziesiąt wniosków o dotacje

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Miasto pomoże działkowcom w inwestycjach. Wpłynęło kilkadziesiąt wniosków o dotacje - Zdjęcie główne

Miasto pomoże działkowcom w sfinansowaniu inwestycji. Wpłynęło kilkadziesiąt wniosków o dotacje | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 34 wnioski o dotację wpłynęły w konkursie dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Lublinie. Udzielane przez Miasto wsparcie finansowe wykorzystać można na remonty czy drobne inwestycje w ogrodach. Łączna wartość złożonych wniosków to ponad 2 mln zł.

Reklama

- Konkurs na wsparcie inwestycji w rodzinnych ogrodach działkowych ponownie cieszy się dużym zainteresowaniem. Otrzymaliśmy ponad 30 wniosków o dofinansowanie do działań, które działkowcy uważają za ważne i pilne. Dzięki nim poprawią się warunki korzystania z działek, a tym samym zwiększy dostępność społeczności lokalnej do tych zielonych miejsc wypoczynku i rekreacji - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Wnioski przeszły ocenę formalną. Komisja konkursowa wskazała w części z nich uchybienia, które najczęściej polegały na braku podpisów wszystkich osób wskazanych do reprezentacji danego ogrodu, błędy rachunkowe w części budżetowej projektu oraz podanie niepełnych informacji. Każdy z rodzinnych ogrodów działkowych może złożyć uzupełnienia. Dodatkowo komisja postanowiła zwrócić się z prośbą o uzupełnienie informacji w zakresie posiadanej przez ogrody działkowe dokumentacji, planów i uzgodnień do prawidłowej realizacji części projektów. Informacje te są niezbędne do oceny merytorycznej wniosków. Kolejne spotkanie komisji planowane jest w styczniu, po otrzymaniu uzupełnień formalnych oraz dodatkowych informacji merytorycznych.

Złożone wnioski w dużej części dotyczą zadań inwestycyjnych, takich jak naprawy i wymiany ogrodzeń, remonty budynków należących do ogrodów oraz elektryfikacji.

To drugi konkurs, poprzez który Miasto udziela wsparcia finansowego działkowcom. Dzięki pierwszej edycji, w latach 2020-2021, wykonane zostały prace o łącznej wartości ok. 2 mln zł. Obecnie, do 30 grudnia składane są sprawozdania z realizacji tych inwestycji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy