Reklama

Reklama

Lublin: Maturzyści będą mogli poznać UMCS. Uczelnia zaprasza na Drzwi Otwarte

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej

Lublin: Maturzyści będą mogli poznać UMCS. Uczelnia zaprasza na Drzwi Otwarte - Zdjęcie główne

Maturzyści będą mogli bardziej poznać UMCS. Uczelnia zaprasza na Drzwi Otwarte | foto Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości UMCS organizuje Drzwi Otwarte dla uczniów szkół ponadpodstawowych, aby mogli zapoznać się z ofertą uczelni.

Reklama

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie organizuje Drzwi Otwarte dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Wydarzenie startuje już 21 marca i przyjmie formę hybrydową. W dniu rozpoczęciaodbędą się spotkania stacjonrane na poszczególnych wydziałach i w jednostkach ogólnouczelnianych. Z kolei wydarzenia w formie online będą odbywały się przez cały tydzień (w dniach 21-25 marca) w przestrzeni wirtualnej. Na poszczególne atrakcje odbywające się w ramach Drzwi Otwartych UMCS obowiązują zapisy poprzez formularze zgłoszeniowe dostępne na stronie internetowej uczelni.

- Program wydarzenia obejmuje między innymi spotkania z pracownikami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Przedstawiciele OKE przedstawią moduły matury z języka polskiego, matematyki i języka obcego, a także podadzą praktyczne wskazówki, które ułatwią pisanie egzaminu dojrzałości. Podczas Drzwi Otwartych uczniowie zapoznają się również ze sportowymi propozycjami naszej uczelni – w Centrum Kultury Fizycznej odbędą się rozgrywki Integracyjnego Turnieju o Puchar Rektora UMCS. Największa akcja promocyjna Uniwersytetu nie może obyć się także bez finału konkursu językowego „Faces of America” - mówi Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS w Lublinie.

Zaplanowane są również wycieczki po kampusie w języku polskim i ukraińskim. Nowością będzie gra miejska „Poznaj UMCS”, która zostanie rozegrana na miasteczku akademickim.

Stacjonarna forma Drzwi Otwartych przewiduje również warsztaty edukacyjne prowadzone przez studentów zagranicznych, rozmowy z doradcami zawodowymi oraz psychologami i przedstawicielami Biura Spraw Studenckich i programu Santander Universidades, zachęcającymi do udziału w stażach i stypendiach.

Poza tym uczelnia przygotowała na profilu UMCS na platformie Facebook spotkanie online z drem Dawidem Myśliwcem, twórcą kanału „Naukowy Bełkot”. Opowie on o najdziwniejszych sposobach na leczenie ludzi. W programie są jeszcze spotkania z doradcami zawodowymi oraz psychologami.

- Podczas Drzwi Otwartych UMCS przybliżymy ofertę edukacyjną największej lubelskiej uczelni oraz zapoznamy młodzież z przebiegiem procesu rekrutacyjnego i wymaganiami stawianymi przed kandydatami na studia. Będzie to świetna okazja do tego, aby uczniowie zapoznali się z pełną ofertą kształcenia, praktycznym wymiarem studiów i możliwościami wszechstronnego rozwoju studentów naszego Uniwersytetu - dodaje Aneta Adamska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy