Reklama

Reklama

Lublin: Letnie pikniki mają zintegrować mieszkańców

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Letnie pikniki mają zintegrować mieszkańców - Zdjęcie główne

Letnie pikniki mają zintegrować mieszkańców | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W każdy weekend lipca i sierpnia Miasto będzie organizować pikniki rodzinne "Integracje” w 15 dzielnicach Lublina. W trakcie takich spotkań planowane są animacje, warsztaty, koncerty i spektakle w polskiej i ukraińskiej wersji językowej.

Reklama

- Tegoroczna edycja naszej wakacyjnej oferty dla dzieci jest wyjątkowa ze względu na obecność młodych ludzi, którzy w Lublinie znaleźli schronienie przed wojną w Ukrainie. Zachęcamy tym samym do aktywnego spędzenia czasi nawiązywania relacjsąsiedzkich. Dzięki naszym partnerom - Polskiemu Centrum Pomocy Międzynarodowej oraz Care International, zapewniliśmy dodatkowe miejsca dla dzieci podczas zajęć sportowych i kulturalnych, zapraszamy też na 15 otwartych wydarzeń plenerowych - mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. oświaty i wychowania.

Pikniki odbędą się na Czechowie, Czubach, Dziesiątej, Felinie, Kalinowszczyźnie, Konstantynowie, Ponikwodzie, Rurach, Sławinie, w Śródmieściu, na Tatarach, Węglinie, Wieniawie, Wrotkowie i w dzielnicy Za Cukrownią. Są tam szkoły z największą liczbą dzieci ukraińskich, które trafiły do miasta w efekcie wybuchu wojny w ich krajuDzięki wsparciu finansowemu Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej oraz Care International, taka oferta kulturalna trafi więc bezpośrednio do polskich i ukraińskich rodzin, które spędzają wakacje w mieście. Pikniki to część programu „Lato w mieście”. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, całkowicie sfinansowany ze środków pochodzących z Fundacji PCPM, która na działania integracyjne przeznaczyła blisko 500 tys. zł.
 
W Lublinie uczy się aktualnie blisko 2000 dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, które przyjechały do Lublina w wyniku wojny. W ramach wsparcia obywateli Ukrainy, którzy znaleźli się w Polsce po wybuchu wojny w Ukrainie, Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej realizuje programy wspierające samorządy w udzielaniu pomocy dla uchodźców z Ukrainy.
 
 
- Do tej pory w Lublinie, dzięki uruchomieniu programu Cash for work, pracę otrzymało ponad 60 nauczycieli z Ukrainy. Dodatkowo zatrudniono tłumaczy i prawników świadczących pomoc dla uchodźców. W ramach programu Multipurpose card assistanse wydawano indywidualne karty płatnicze uchodźcom, na które przez co najmniej trzy miesiące są wpłacane zapomogi dostosowane do wielkości rodziny. W najbliższym czasie jest przewidywana kontynuacja programu - informuje Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy