Reklama

Lublin laureatem konkursu „Zdrowy Samorząd”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin laureatem konkursu „Zdrowy Samorząd”  - Zdjęcie główne

foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto Lublin zostało nagrodzone w konkursie „Zdrowy Samorząd” za „Program wczesnego wykrywania wad wzroku i zeza uczniów klas II szkół podstawowych”.

Organizatorzy konkursu wyróżniają te jednostki samorządu terytorialnego, które w sposób najbardziej efektywny realizują zadania związane z edukacją zdrowotną i profilaktyką chorób.


Program wykrywania wad wzroku i zeza wśród uczniów szkół podstawowych pozwala na wczesne zdiagnozowanie i szybkie wdrożenie odpowiedniego leczenia u dzieci. Nagroda w konkursie "Zdrowy Samorząd" jest dużym wyróżnieniem dla Miasta, ale przede wszystkim stanowi wyraz uznania dla wszystkich pracowników lubelskich szkół, którzy na co dzień realizują program. To dzięki zaangażowaniu kadry pedagogicznej i medycznej, nasze działania w zakresie profilaktyki zdrowotnej zostały dostrzeżone i docenione, za co wszystkim serdecznie dziękuję – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

„Program wczesnego wykrywania wad wzroku i zeza dla uczniów klas II szkół podstawowych” realizowany jest w Lublinie od 2015 roku. Łącznie przebadano ponad 7 tys. lubelskich uczniów. Co roku podczas przesiewowego badania wzroku u ponad 20% wykrywane są nieprawidłowości w zakresie widzenia. Program ma również uświadomić rodzicom i nauczycielom o istotności działań profilaktycznych we wczesnym etapie rozwoju dzieci.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE