- "Głos nauki” to cykl podcastów o charakterze popularnonaukowym współtworzony z naukowcami i ekspertami z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W poszczególnych odcinkach prezentowane są ciekawe zagadnienia z różnych dziedzin. Krótkie prelekcje i rozmowy pomogą każdemu zainteresowanemu poszerzyć horyzonty i dostarczą dawki wiedzy, którą można się podzielić z innymi - informuje UMCS.
W kolejnym odcinku cyklu swoją widzą dzieli się dr hab. Paweł Buczyński, który jest pracownikiem naukowym Katedry Zoologii i Ochrony Przyrody w Instytucie Nauk Biologicznych UMCS. Jego badania dotyczą bezkręgowców słodkowodnych - ich różnorodności biologicznej, rozmieszczenia geograficznego, ekologii, zagrożeń, ochrony, wykorzystania w ocenie stanu środowiska. Głównymi organizmami modelowymi w tych badaniach są ważki i chrząszcze. Naukowiec współpracując ze specjalistami od innych grup taksonomicznych, prowadzi badania też w oparciu o inne organizmy. Część projektów dotyczy też całej makrofauny bezkręgowej.
Podcasty zamieszczane są na stronie internetowej UMCS.
Przy okazji uczelnia zachęca wszystkich pracowników naukowych, doktorantów i studentów do współtworzenia podcastów. Osoby zainteresowane udziałem w roli eksperta mogą przesłać swoje zgłoszenie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.