Reklama

Reklama

Lublin: jest kolejny odcinek cyklu "Głos nauki" UMCS. O różnorodności biologicznej

Opublikowano: ndz, 11 lip 2021 08:01
Autor: | Zdjęcie: Screen - www.umcs.pl

Lublin: jest kolejny odcinek cyklu "Głos nauki" UMCS. O różnorodności biologicznej - Zdjęcie główne

Lublin: jest kolejny odcinek cyklu "Głos nauki" UMCS. O różnorodności biologicznej | foto Screen - www.umcs.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej przygotował kolejny odcinek podcastu z cyklu "Głos nauki”. Dr hab. Paweł Buczyński z Katedry Zoologii i Ochrony Przyrody opowiada o tym, czym jest różnorodność biologiczna, co jest dla niej zagrożeniem i jak można o nią dbać.

Reklama

- "Głos nauki” to cykl podcastów o charakterze popularnonaukowym współtworzony z naukowcami i ekspertami z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W poszczególnych odcinkach prezentowane są ciekawe zagadnienia z różnych dziedzin. Krótkie prelekcje i rozmowy pomogą każdemu zainteresowanemu poszerzyć horyzonty i dostarczą dawki wiedzy, którą można się podzielić z innymi - informuje UMCS.

W kolejnym odcinku cyklu swoją widzą dzieli się dr hab. Paweł Buczyński, który jest pracownikiem naukowym Katedry Zoologii i Ochrony Przyrody w Instytucie Nauk Biologicznych UMCS. Jego badania dotyczą bezkręgowców słodkowodnych - ich różnorodności biologicznej, rozmieszczenia geograficznego, ekologii, zagrożeń, ochrony, wykorzystania w ocenie stanu środowiska. Głównymi organizmami modelowymi w tych badaniach są ważki i chrząszcze. Naukowiec współpracując ze specjalistami od innych grup taksonomicznych, prowadzi badania też w oparciu o inne organizmy. Część projektów dotyczy też całej makrofauny bezkręgowej.

Podcasty zamieszczane są na stronie internetowej UMCS.

Przy okazji uczelnia zachęca wszystkich pracowników naukowych, doktorantów i studentów do współtworzenia podcastów. Osoby zainteresowane udziałem w roli eksperta mogą przesłać swoje zgłoszenie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy