Reklama

Reklama

Lublin: Bony zakupowe w zamian za śmieci. Miasto prowadzi EKO zbiórkę

Opublikowano: pt, 17 wrz 2021 15:51
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Bony zakupowe w zamian za śmieci. Miasto prowadzi EKO zbiórkę - Zdjęcie główne

Bony zakupowe w zamian za śmieci. Miasto prowadzi EKO zbiórkę | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto Lublin organizuje kolejną edycję konkursu EKO zbiórka. To, od kilku lat i ciesząca się dużym zainteresowaniem mieszkańców, akcja propagująca ideę ograniczania ilości odpadów, które trafiają na wysypiska. Do wygrania są bony zakupowe do wykorzystania w Centrum Handlowym E. Leclerc.

Reklama

- Zależy nam na kontynuowaniu działań, które przyczyniają się do zwiększania świadomości ekologicznej mieszkańców naszego miasta, dlatego również w tym roku organizujemy konkurs, w którym nagrodzimy osoby wyróżniające się aktywnością na tym polu. Ideą konkursu EKO zbiórka jest promowanie zasad selektywnej zbiórki odpadów i ich recyklingu, co skutkuje zmniejszeniem ilości odpadów, które trafiają na składowisko - mówi Blanka Rdest-Dudak, zastępca dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.
 
W konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy, którzy utylizują zużyte butelki PET i aluminiowe puszki po napojach poprzez umieszczenie ich w automatach TOMRA UNO na terenie Centrum Handlowego E. Leclerc przy ul. Tomasza Zana. Uzyskane w trakcie oddawania opakowań kupony wraz z wypełnioną deklaracją przystąpienia do konkursu należy złożyć do 29 października w dowolnym Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Lublin lub wysłać pocztą do Wydziału Ochrony Środowiska. W deklaracji znajdują się pytania dotyczące ochrony środowiska. Udzielenie prawidłowych odpowiedzi zwiększa pulę punktów i szansę na otrzymanie nagrody.
 
Nagrody, w postaci bonów zakupowych do wykorzystania w Centrum Handlowym Tomasza Zana, dostaną uczestnicy z największą liczbą punktów zsumowanych z zebranych kuponów oraz z części quizowej deklaracji. Należy jednak pamiętać, że każdy uczestnik konkursu z kuponów za zbiórkę opakowań może zebrać maksymalnie 8000 punktów.
 
 
- W przypadku osób, które zgromadzą większą liczbę punktów do wyliczeń zostanie przyjęta liczba 8000, a kupony o wartości przekraczającej ten próg nie będą brane pod uwagę. Nie będzie też możliwy ich zwrot. Nagrody dla laureatów tegorocznej edycji zostaną ufundowane przez Miasto Lublin oraz współorganizatora akcji - Centrum Handlowe E. Leclerc - wyjaśnia Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
Osoby, które nic nie wygrają, będą mogły zgłosić się do Wydziału Ochrony Środowiska po zwrot kuponów i wykorzystać je w kolejnej edycji konkursu.
 
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.