Reklama

Reklama

Lublin: Miejski projekt dla dzieci laureatem europejskiego konkursu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Miejski projekt dla dzieci laureatem europejskiego konkursu - Zdjęcie główne

Lublin: Miejski projekt dla dzieci laureatem europejskiego konkursu | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Projekt „Przedsiębiorcze Dzieciaki” zajął pierwsze miejsce w kategorii „Promowanie ducha przedsiębiorczości” w konkursie Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości 2022.

Reklama

Zwycięstwo projektu zakwalifikowano go do etapu europejskiego, którego rozstrzygnięcie nastąpi w listopadzie.

- „Przedsiębiorcze Dzieciaki” to dla nas projekt szczególny, cieszący się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony najmłodszych, ich rodziców, a także szkół i przedstawicieli biznesu. Innowacyjne rozwiązania w zakresie edukacji i promocji przedsiębiorczości przynoszą efekty w postaci większej kreatywności i rozwijania niezbędnych kompetencji wśród dzieci i młodzieży. Jesteśmy dumni, że nasz sukces został zauważony i doceniony przez jury konkursu, a Lublin staje się międzynarodową inspiracją w kreowaniu postaw przedsiębiorczych wśród najmłodszych - mówi  Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Projekt „Przedsiębiorcze Dzieciaki” jest organizowany przez Miasto Lublin oraz Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Zrealizowano cztery edycje projektu, a każda z nich angażuje około 350 dzieci z kilkunastu placówek oświatowych z Lublina, nauczycieli, studentów, przedstawicieli lubelskich przedsiębiorstw i osoby kreatywne. Uczestnicy to dzieci w wieku wczesnoszkolnym W ramach projektu zdobywają wiedzę z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości. Tegoroczna edycja była realizowana we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

- W konkursie EEPA nagradzane są projekty, które mają wpływ na lokalną gospodarkę, ale jednocześnie mogą być realizowane również w innych regionach Europy. „Przedsiębiorcze Dzieciaki” z Lublina zostały liderem krajowego etapu konkursu i wspólnie z projektem „Business Mentoring Sessions”, zgłoszonym przez Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, będą reprezentowały nasz kraj na etapie europejskim. Uroczyste ogłoszenie zwycięzcy nastąpi w dniach 28-30 listopada - informuje Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy